CHINA MOSES - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

CHINA MOSES (USA)

Neljapäev 28. aprill 21:30

Osta pilet

Koosseis:

China Moses laul
Vincent Charrue klahvpillid
Josiah Woodson kitarr
Laurent Salzard bass
Davy Honnet löökpillid

Neljapäev 28. aprill 21:30

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

29.- / 22.-
Alates 1. aprillist 34.-/27.-

Enne ja pärast kontserti mängib Kärbes Kitchen & Baris plaate DJ Liisi Voolaid. 

China Moses on jazzi- ja soulidiiva, kelle talent on kujunenud Ameerika ja Prantsuse kultuuriruumis. Maailma jazzilauljate eliiti kuuluva Dee Dee Bridgewateri ning teatri- ja filmilavastaja Gilbert Mosese tütar sündis Los Angeleses ja kasvas üles Prantsusmaal Pariisis. Ümbritsetuna erinevaid žanreid valdavatest muusikutest, on China Moses uue ajastu jazzvokaali meister – ta on jätnud kõrvale kõik, mis tema muusikuteel on ebavajalik ning viib kuulajad uude ainulaadsesse universumisse, kus on ruumi nii funk-, soul-, r’n’b, jazz- kui ka popmuusikale.

Oma esimese singli „Time“ salvestas China Moses vaid 16-aastaselt, järgnesid mitmed edukad albumid. Erilist tähelepanu pälvis 2009. aastal ilmunud „This One’s For Dinah“ (Blue Note France), mis on austusavaldus tema iidolile Dinah Washingtonile. Albumi muusika on salvestatud koos pianist Raphaël Lemonnier’ga, kellega jätkus ka koostöö 2012. aastal, kui ilmus album „Crazy Blues“ (Decca/UMG), mis on pühendatud silmapaistvatele soul– ja bluusmuusikutele. Ühindkuningriigi ajaleht „Times“ nimetas plaadi 2013. aasta 100 parima albumi hulka. Tema albumitel osalevad rahvusvaheliselt tuntud muusikud nagu Guru, DJ Mehdi, Karriem Riggins, Meshell Ndegeocello, Anthony Marshall jt.

Viimasel täispikal albumil „Nightintales“ (EDEL) pöörab lauljatar suurt tähelepanu oma isikupärase helikeele kujundamisele, plaadi kaksteist laulu kõlavad kui uued jazzistandardid. China Moses lähtub siin oma muusikaliste iidolite pärandist, kuid saadab oma tõepärase ja uut muusikalist keelt kaasava sõnumi tänastele kuulajatele. Tal on haruldane svingitunnetus ja kaasasündinud rütmitunne. Ta suudab edasi anda iga tekstifraasi emotsioone ja lisada igasse nooti sügavust. Tema soe, tämbririkas alt loob albumil kujutluspilte, mille keskne teema on armastus. 2021. aasta oktoobris ilmus lauljataril lühialbum “China Moses & The Vibe Tribe,” mis on tema uuem muusikaline katsetus tutvustada oma mitmekülgset muusikalist kõla laiemale publikule ning on sel aastal ilmuva stuudioalbumi eelkäijaks.

Teda tuntakse ka MTV France ja Raadio TSF Jazz saatejuhina. Lisaks iganädalasele raadiosaatele „Made in China“ TSF Jazz Prantsusmaal, juhib ta saadet „Late Night China Moses“ JazzFM-is (Inglismaal). Ta on esinenud kolm korda UNESCO rahvusvahelisel jazzipäeva galal Pariisis. China Moses’e kadestamisväärne artistlikkus ja näitlejameisterlikkus on talle pakkumisi toonud ka teleseriaalides ja filmis. Ta on oma hääle andnud Walt Disney prantsuskeelsele printsess Tianale. Ta on mänginud peategelast Sally Bowlesi Kanderi muusikalis „Cabaret“ Pariisi Opera Eclatés’s. Käesolev aasta algas lauljatari esinemisega New Yorgi rahvusvahelisel jazzifestivalil. Tema menukad kontserdid ulatuvad Pariisist ja New Yorgist ka paljude Aasia riikideni.

China Mosese kontsert Jazzkaarel on 28. aprillil Vabal laval, aga on väga võimalik, et kuuleme teda ka laulmas koos ema Dee Dee Bridgewateriga ka 27. aprillil Alexela kontserdimajas.