Avishai Cohen „Big Vicious” - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Avishai Cohen „Big Vicious” Iisrael

Neljapäev 28. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Avishai Cohen trompet, süntesaator, efektid
Uzi Ramirez kitarr
Yonatan Albalak kitarr, bass
Aviv Cohen trummid
Ziv Ravitz löökriistad, live-sampling

Neljapäev 28. aprill 18:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

34.- / 28.- / 22.-
Alates 1. aprillist 39.- / 32.- / 27.-

Karismaatiline Iisraeli trompetist Avishai Cohen on isikupärase saundi ja avastamishimulise hingega rahvusvaheliselt tunnustatud jazzmuusik. Pulbitseva loojanatuuriga instrumentalisti, helilooja ja ansamblijuhi avatud pilk on suunatud jazzist kaugemale.

Kuus aastat tagasi, pärast USA’st Iisraeli naasemist, lõi ta koos oma muusikutest sõpradega grupeeringu Big Vicious.Ansambli helimaailm sündis muusikute tihedas koostöös iga liige tõi bändi kaasa oma mõjutused ja käekirja. Kokku põimiti mustrid elektroonikast, ambientist, psühhedeeliast ja gruuvivad biidid popist rokini; ühises pajas kohtusid avarapilgulised coverid Massive Attackist Beethoveni klassikaliste kõladeni. Bändi omanimeline debüütalbum Big Vicious lindistati Prantsusmaal ning avaldati 2020. aastal plaadifirma ECM alt.

Big Vicious on stiilideülene koosseis – mille idee on dubleeritud rütmi-ja kitarrisektsiooniga luua rokkriffide instrumentaalversioonid, mida juhivad erinevaisse varjunditesse Coheni trompetimeloodiad. Tulemuseks on detailselt läbikomponeeritud motiivid, rokilik rütmika ja jazzilik improvisatsioon, mis toimib samahästi nii väikeses hämaras klubis kui ka võimsal festivalilaval. Kevadine kontsertturnee toob põneva koosseisu ka Jazzkaarele.

Avishai Cohenil on rikkalik kogemustepagas – ta on aastaid esinenud oma kvartetiga, samuti trio Triveni nime all, tuuritanud koosseisudega Mark Turner Quartet, SFJAZZ Collective, Jazz100 ning koos oma saksofonistidest venna ja õe Yuvali ning Anatiga koosseisuna 3 Cohens Sextet. Kvintetis Big Vicious musitseerib trompetist kahe kitarristi ja kahe trummariga, festivalidel on neid saatnud tähelepanuväärne menu ja nad on leidnud andunud kuulajaskonna.

The New York Times on nimetanud Avishai Cohenit modernistliku joonega ekstravagantseks ja hingestatudjazzmuusikuks, kes oskab kombineerida tundlikkust ja stiilitaju originaalseks tervikuks. Jazzipiibli DownBeat kriitikute tabelis on trompetist kolmel korral pärjatud tõusva tähe tiitliga. Cohenit on nimetatud multikulturaalseks muusikuks,  tema eelkäijaks võib pidada Miles Davist, kelle käes instrument oli kanaliks inimlike kirgede ja emotsioonide väljendamisel.  2016. aasta Jazz Magazine France nimetas Coheni parimaks välismaiseks artistiks, tema debüütplaat Into the Silence (2016) sai TSF Jazzi ja Academie du Jazz’i poolt aasta albumiks, mis troonis ka JazzTimesi TOP-20 plaadinimistus.

Esinemist alustas Avishai 1988. aastal 10aastaselt, soleerides bigbandides ja koosseisus Young Israel Philharmonic Orchestra. Ta on kööstööd teinud üle maailma tunnustatud jazz-, folk-ja popartistedega, õppinud USA’s Bostoni kõrgkoolis Berklee College of Music. Jazzkaarel esines trompetist Avishai Cohen Mustonen jazzkvarteti külalisena 2014. aastal, võites juba siis Eesti kuulajate südamed.   

Täname: Iisraeli Suursaatkond