ARGO VALS BAND - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

ARGO VALS BAND

Neljapäev 26. august 22:30

Osta pilet

Koosseis:

Argo Vals kitarrid, klahvpillid
Karl Petti kitarrid, klahvpillid
Kaie Olmre klahvpillid
Karl-Markus Kohv trummikomplekt
Alyona Movko visuaalkunstnik
Taavo Teras helikunstnik
Martin Makarevitš valguskunstnik

Neljapäev 26. august 22:30

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-

Omanäolise Eesti kitarristi Argo Valsi helimaailmale on omane õhulisus, kuid ka intensiivsus, pingestatus ja vabanemine, elektrooniline gruuv ja pidev otsingulisus. Teda inspireerib päris elu tihedas kooskõlas imaginaarsete maailmadega. Vals avaldas möödunud aasta kevadel oma kolmanda stuudioalbumi „In Loving Memory Of“, esitledes seda oma ansambliga kahel kontserdil novembrikuus.

Algselt ainult looper-tehnikale toetunud kitarrist on ajapikku oma paletti täiustanud rikkalikuma gammaga, tuues koos külalismuusikutega enda loomingu meditatiivsesse algolemusse post-rokilikke otsinguid ja progelikke paisutusi. Vaheldusrikkus ja detailitäpsus on tema käekirja läbivaks jooneks, jättes kõik tulevikuteed võrdselt valla.

Ansamblikaaslaste valiku puhul on Argo jäänud truuks oma kauaaegsetele kolleegidele ja mõttekaaslastele, kelle musitseerimisest on tunda üksteise jäägitut usaldamist ja selget ühist visiooni. Jazzkaare südaöisele etteastel kuuleb valdavalt „ILMO“ albumi muusikat, kuid esmaettekandes ka mõnda uhiuut lugu ja vihjeid Valsi kahelt esimeselt stuudioalbumilt.

Argo Valsi varasemalt avaldatud sooloalbumid on „Nokturn“ (2015) ja „Tsihcier“ (2012). Ta on andnud albumeid välja ansamblitega Animal Drama (2010), Viljandi Guitar Trio (2011 ja 2014); osalenud Karl Petti stuudioalbumitel „Talamak“ (2015) ja „Veemaal“ (2018) ning Aigar Valsi „Imperaator“-il (2020).