ANETT - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

ANETT "Late to the Party"

Reede 25. november 20:00

Osta pilet

Koosseis:

Anett vokaal
Joonas Mattias Sarapuu klahvpillid
Johannes Laas kitarr
Heikko Remmel bass
Kristjan Mängel trummid
Mairo Marjamaa saksofon
Markus Anthony Eermann saksofon, flööt
Jason Hunter trompet, flüügelhorn
Kristina Viktoria Hedman taustavokaaal
Meelis Kesperi taustavokaaal

Reede 25. november 20:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

35.- / 27.-

Festivali Jõulujazz 2022 avab armastatud Eesti pop-soul lauljatar Anett, kes esitleb enda teist täispikka albumit „Late to the Party“. See on kontseptsioonalbum, mis valmis ühe-õhtu-salvestussessioonina ERRi Raadiomaja 1. stuudios, kus kõlavärvi lisavad puhkpillid ning elektroonika.

„Albumi „Late to the Party” võtsime linti minu jaoks täiesti uut moodi, nii on selle sünnil mu südames kohe täiesti eraldi väga tähendusrikas lahter. Kuna pandeemia tõttu oleme me kõik möödunud aastate jooksul olnud omajagu isoleeritud ja seetõttu ka live-muusika ja vahetute elamusteta, tundsin ka mina ülitugevalt puudust sellest kirjeldamatust publiku energiast, mida tunnen live-del ja mis tahest-tahtmata mõjutab ka alati seda, kuidas muusika parasjagu selles momendis ellu ärkab. See viis mind kuidagi väga orgaaniliselt nägemuseni salvestada teine täispikk stuudioalbum esmakordselt ühe-õhtu-sessioonina, kus viibis stuudios lisaks muusikutele ka paarikümne inimeseline publik, tänu kellele õnnestus meil albumile jäädvustada ka see kõige ehedam ja ainulaadne energia bändi ja publiku koosviibimisest. Albumi valmimisprotsessi oli algusest lõpuni kaasatud minu bänd laiendatud koosseisus ja üks minu kindlalt lemmikuid produtsente Sander Mölder, kes kõik mängisid oma rolli selles, kuidas album lõpuks kõlama sai ja ma olen neile selle panuse eest ülimalt tänulik.“

Anett on kaasaegse souli laulja-laulukirjutaja, kel on vokaalseid mõjutusi ka jazzist. 2020. aastal ilmunud debüütalbum „Morning After“ tõi Anetile kolm nominatsiooni Eesti Muusikaauhindadel – Aasta Album, Aasta Naisartist ja Aasta Popartist kategooriates ning kulmineerus laureaaditiitlitega Aasta Naisartisti ja Aasta Popartistina.

Käesoleva aasta kevadel astus Anett üles rahvusvahelisel muusikaesitlusfestivalil Liverpool Sound City, ja osaleb rahvusvahelise muusikatööstuse programmis Keychange. Aneti juunis ilmunud singel „You Got Love“ on tema esimene rahvusvaheline lugu koostöös UK produtsendiga Pearse Macintyre, kes on töötanud muude nimede hulgas ka Gregory Porteriga.