Alfa Collective - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Alfa Collective

Pühapäev 01. mai 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Anett Tamm laul
Kristen Kütner kitarrid
Taaniel Pogga klahvpillid
Robert Nõmmann bass
Martin Petermann trummid

Pühapäev 01. mai 18:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

15.- / 12.-
Alates 1. aprillist 18.- / 15.-

Eklektiline jazz-funki ja kunstpoppi viljeleva Eesti ansambli Alfa Collective tõi 2017. aastal kokku koosseisu eestvedaja, noor laulja ja helilooja Anett Tamm. Tema helikeel on erinevatest mõjutustest kirev, ulatudes progerokist kunstpopi ja kaasaegse improvisatsioonini. Alfa Collective alustas originaalse helikeele otsinguid debüütalbumil „Canvas“ (2018) –

tänaseks on ansambel suundunud progressiivsematele ja eksperimentaalsematele radadele, segades žanreid julgemalt kui varem ning kombineerides jazzmuusikat elektrooniliselt produtseeritud elementidega.

Kosmiliseks tervikuks seotud mõjutusi progerokist kuni electro-jazz’i ja indie-popini sai kuulda juba 2021. aastal ilmunud värvikatel singlitel „Align“, „Second Plan“ ja „The Door“, mis andsid aimu käesoleval kevadel ilmuva lühialbumi jõujoontest. Alfa Collective’i muusikat iseloomustavad haldjalikud vokaalid, mänglevad meloodiad, harmooniline külluslikkus, improvisatoorsed õrnushetked ja tuline kirg rütmiliste väljakutsete vastu. Kevadisel Jazzkaarel tulevad esitusele nii laulud uuelt lühialbumilt kui ka uudsetes arranžeeringutes lood ansambli debüütalbumilt.

Alfa Collective’i ridades musitseerivad Anett Tamm (vokaal, klahvpillid, kitarr), Taaniel Pogga (klahvpillid), Johannes Laas (kitarr), Kristen Kütner (asenduskitarrist Jazzkaarel), Robert Nõmmann (bass) ja Martin Petermann(löökpillid). Ansambli olulisemad esinemised on toimunud kodumaistel festivalidel Mägede Hääl ja Juu Jääb ning välismaistel festivalidel Athens Technopolis Jazz Festival, Pula Jazz Festival ja NOVUS Music Incubator.