Talvejazz toob publikuni Kalevi Louhivuori ja Rob Lufti koostööd Eesti noorte muusikutega - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

17/01/2024 Talvejazz toob publikuni Kalevi Louhivuori ja Rob Lufti koostööd Eesti noorte muusikutega

Uudised

Talvejazz 2024 jätkab traditsiooni ning juba viiendat korda toob kuulajateni Eesti ja välismuusikute inspireerivad koostööprojektid. Kontserdi toimuvad 2. ja 3. märtsil Tallinnas ning Tartus. Sel korral on külalismuusikud Soome trompetist ja helilooja Kalevi Louhivuori, kes esineb Susanna Aleksandra rahvusvahelise kvartetiga ning Inglise kitarrist ja helilooja Rob Luft, kes annab kontserdi Rahel Taltsi rahvusvahelise kvartetiga.  Piletid nüüd müügil Piletikeskuses!

“Talvejazz pakub Eesti jazzmuusikutele võimalust koos musitseerida ja uusi kogemusi omandada Euroopa silmapaistvate jazzmuusikutega, et uuest kogemusest saada inspiratsiooni ning leida uus vaatenurk oma loomingule. Eesti jazzmuusikud teevadki üha sagedamini koostööd välismaa muusikutega, on need siis endised või praegused õpingukaaslased või välisesinemistel leitud mõttekaaslased või ka unistusteartistid,” kommenteerib Jazzkaare programmijuht Anne Erm. 

Talvejazzi kontserdid toimuvad sel korral naistepäeva eel, kuhu sobib kindlasti lauljatari-helilooja Susanna Aleksandra kava, mis on pühendus kahele jazziajaloo suurkujule lauljatar Sarah Vaughnile, kelle sünnist möödub märtisis 100 aastat, ja trompetistile-lauljale Chet Bakerile, kelle sünnist möödub tänavu 95 aastat. Chet Bakeri mahedat trompetimängu taaselustab andekas soome trompetist ja helilooja paljude tuntud Soome ansamblite ja orkestri Ricky–Tick Big Band püsiliige Kalevi Louhivuori aka KALE. Õpinguaastate jooksul Sibeliuse Akadeemias esines Susanna Aleksandra enamasti oma Soome ansambliga, kellega on salvestatud ka silmapaistev originaalmuusikaga album „The Siren“. Eestis on sageli tema partneriteks silmapaistvad jazzmuusikud Joel ja Heikko Remmel, nagu ka sel korral. Trummide taha on oodata üht parimat Soome löökpillimängijat Jussi Lehtoneni. Kava „Sarah Vaughn 100 & Chet Baker 95“ esitatakse 2. märtsil Tallinnas Kumu auditooriumis ja 3. märtsil Tartus Elleri kooli Tubina saalis. 

Noor pianist ja helilooja Rahel Talts on õpinguaastate jooksul Taanis musitseerinud erinevate koosseisudega. Mullusel Jazzkaarel esitles ta oma 14-liikmelist ansamblit, kuid väga südamelähedane on talle ka kvarteti formaat. „Rõõm on mängida oma ansambliga, kuhu kuuluvad mu kõige lemmikumad muusikud. Donatas Petreikis on Leedu säravamaid ja hinnatumaid saksofoniste, Mariusz Praśniewski on Poola kontrabassivirtuoos ning Taani trummar Jesper Lørup Christensen loob tugeva rütmilise põhja. Olen elevil, et saan oma kvartetile lisada uue kõlavärvi kaasates väga andeka Inglise kitarristi Rob Lufti. Kuulates tema muusikat oli mul kohe tunne, et tema helikeel ja helilooming sobib minu ideede, kompositsioonide ja muusikaliste vaadetega suurepäraselt. Olen lummatud tema  muusika meloodilisusest  ja lihtsusest ning tema imeliselt virtuoossest kitarrimängust. Ootan väga meie kokkukõla muusikas.“

Rob Luft on esinenud koos mainekate jazzartistidega nagu Django Bates, The Cinematic Orchestra, Arve Henriksen, Manu Katché, ta on mainekate UK jazzansamblite The John Surman Quartet, Byron Walleni Four Corners ja Iain Ballamy Quintet püsiliige. Lisaks on ta osalenud paljudele artistide albumitel, mis on salvestatud plaadifirmadele ECM Records, Edition Records, Ropeadope, Linn Records jt. 

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis. 2. ja 3. märtsil toimuva Talvejazz 2024 piletid on müügil Pilekeskuses www.piletikeskus.ee ning Jazzkaare kodulehel www.jazzkaar.ee

Pressifotod leiab SIIT

Kontserdihooaja Talvejazz 2024 peatoetajad on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastapartnerid BMW Inchcape, Nordic Hotel Forum, Tallink ja Aktaprint. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja UNESCO muusikalinn Tallinn.