TALVEJAZZ TOOB EESTISSE PIANIST BUGGE WESSELTOFTI JA SIBELIUSE AKADEEMIA MUUSIKUD - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

17/01/2023 TALVEJAZZ TOOB EESTISSE PIANIST BUGGE WESSELTOFTI JA SIBELIUSE AKADEEMIA MUUSIKUD

Uudised

Kontserdihooaeg Talvejazz 2023 toob neljandat korda kuulajateni Eesti ja välismuusikute inspireerivad koostööprojektid. Seekord on kutsunud bassist ning helilooja Peedu Kass Eestisse Norra armastatud klahvpillimängija, helilooja ja produtsendi Bugge Wesseltofti ning lauljatar Marianne Leibur on endaga lavale palunud säravad muusikud Sibeliuse akadeemiast. Kiirematele on piiratud kogus pileteid 50% soodsamad!

“Viimaste aastate jooksul on Talvejazz andnud hoogu, et Eesti jazzmuusikutel avaneks võimalus musitseerida ja uusi kogemusi omandada inspireerivate välismuusikutega ning leida uus vaatenurk oma loomingule. Eesti jazzmuusikute tase on kõrge ja seda tõestasid ka Tallinnas toimunud European Jazz Conference’i esinemised ning teistkordne Eesti jazzmuusiku ansambli valimine suurima jazzimessi jazzahead! programmi. Meie muusikud on väga oodatud partnerid Euroopa ansamblites ning Talvejazzil soovime pakkuda rohkem võimalusi koostööks, kommenteerib Jazzkaare programmijuht Anne Erm. 

Talvejazzi esimesel kontserdil 13. veebruaril Kumu auditooriumis esitatakse ansambli Peedu Kass Momentum muusikat intrigeerivalt kahe pianistiga – bändiga liitub Norra silmapaistev jazziuuendaja, helilooja ja klahvpillimängija Bugge Wesseltoft. “Wesseltofti pärusmaaks on kontserdil klahvpillid, elektroonika ja heliefektid. Bugge läheneb muusikale vabameelselt, usaldades oma intuitsiooni ja kogemust. Jalgpallis kutsutakse seda rolli „liberoks“. Kuna Bugge Wesseltoft ja Kristjan Randalu on pianistidena erinevad, siis selline koostöö lisab muusikale hoopis uue dimensiooni,“ loodab Peedu Kass. 

Sõbrakuu ja naistepäeva valguses kõlavad 10. märtsil Viljandis ja 11. märtsil Tallinnas Marianne Leiburi esituses ilusad ja mänglevad jazzistandardid, mille sisu pöörleb selle „kõige tähtsama“ – armastuse ümber. Kuulajatele on nii mõnigi lugu tuttav ning mõnda armsat jazzipala esitatakse eestikeelses variandis. Lavale on Marianne Leibur kutsunud Sibeliuse Akadeemia andekad tudengid Sloveeniast, Ungarist, Soomest, Ameerikast ja Eestist ning nende seas ka flöödi- ja saksofonimängija Markus Eermann

  1. veebruarist 11. märtsini kestva kontserdihooaja Talvejazz 2023 piletid on tänasest müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee ning Jazzkaare kodulehel www.jazzkaar.ee

Kontserdihooaja Talvejazz 2023 peatoetajad on kohvipartner JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastapartnerid BMW Inchcape, Nordic Hotel Forum, Tallink ja Aktaprint. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja UNESCO muusikalinn Tallinn.