AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

01/12/2010 Tallinn 2011 eriprojektid festivalil JAZZKAAR 2011!

Uudised

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 eriprojektid festivalil JAZZKAAR 2011! Jazzisõbrad saavad aasta jooksul kuulda põnevaid esinejaid nagu Bobby McFerrin, residentartistid eesotsas Dave Liebmaniga teevad aga koostööd eesti jazz- ja impromuusikutega, annavad workshop’e ning peavad loenguid.

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 eriprojektid festivalil JAZZKAAR 2011!

Jazzkaar kui Tallinna üks musikaalseid visiitkaarte rikastab oma sündmustega Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 kirevat muusikaprogrammi, mis hõlmab sündmusi pärimusest kõrgkultuurini. Festivali peakorraldaja Anne Ermi sõnul kulmineeruvad 2011. aasta festivalil olulised koostööd ning täituvad mitmed unistused. Jazzisõbrad saavad aasta jooksul kuulda põnevaid esinejaid nagu Bobby McFerrin, residentartistid eesotsas Dave Liebmaniga teevad aga koostööd eesti jazz- ja impromuusikutega, annavad workshop’e ning peavad loenguid.

Kauaoodatud Bobby McFerrin on vaieldamatult Jazzkaare suurim staar. Igaühele on tuttav tema päikseline pop-lugu „Don’t Worry, Be Happy“. Jäljendamatu meistri kuulsuse teenis ta oma ühe-mehe hääle-show’dega. Aastatega on sellele lisandunud otsingud teiste kultuuride häälemuusikas, dirigenditöö, klassikaprojektid, Voicestra-ansamblid ja liikumine heli ilu suunas. Tema mitmekülgset loomingut on tunnustatud 10 Grammy’ga. Tallinnas esineb seega laulja, kes on suure pagasiga meister, avara mõttemaailmaga muusik, kultuuride ühendaja ja piiride ületaja. Unistuste kontsert Nokia Kontserdimajas toimub 29. aprillil.

Festivali üks peaesinejatest, legendaarne ameerika saksofonist David Liebman kuulub maailma saksofonistide tippklassi, kes tunneb end koduselt paljudes erinevates stiilides. Suurt tähelepanu on äratanud nii tema sooloprojektid kui ka koostöö meie sajandi olulisimate jazzmuusikutega. Liebman on ka maailma tuntuim jazzipedagoog. Koos Eesti muusikutest koosneva kvintetiga annab ta 26. ja 27. aprillil kaks põnevat kontserti Tallinnas ja Jõhvis ning on ühtlasi rahvusvahelise jazzikuu väärikas saadik Eestis.

Kevadine jazzipidu algab 20. aprillil Norra päritolu festivaliga Punkt Tallinn. Punkt on eriline ja ainulaadne sündmus, publiku ees reaalajas toimuv eksperiment, kus kontsertidele järgnevad vahetult live remix’id. Kahepäevasel üritusel astub Mustpeade majas üles silmapaistev plejaad Norra ja Eesti muusikuid: improlaulja Sidsel Endresen, kitarrist Eivind Aarset, remiksijad Jan Bang ja Erik Honore, Weekend Guitar Trio, Segakoor Noorus Veljo Tormise muusikaga, Ensemble U jt.

Tänu 2011 Euroopa kultuuripealinnade Tallinna ja Turu ning Eesti ja Soome rahvusringhäälingute heale koostööle jõuab Jazzkaarele veel üks väga eriline kollektiiv. European Jazz Orchestra on Euroopa Ringhäälingute Liidu bigbänd, mis sünnib igal aastal Euroopa parimatest noortest jazzitalentidest. Eestit esindab orkestris sel aastal bassist Peedu Kass, muusika kirjutavad heliloojad Raul Sööt Eestist ja Jere Laukkanen Soomest, kes on ka orkestri dirigent. Orkestri 2-nädalase Euroopa-turnee kaks viimast kontserti antakse 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnades Tallinnas 27. aprillil ja Turus 28. aprillil. Just need kontserdid salvestatakse ning jõuavad raadioeetrisse pea kõigis Euroopa riikides.

Jazzkaar 2011 toimub 20.-30. aprillini üle Eesti. Festivali täismahus kava, mis toob lavale nii tõusvaid tähti kui publiku lemmikuid, avalikustatakse veebruaris 2011. Festivali kuldsponsor on Elion ning peasponsorid Eesti Päevaleht, Sokos Hotel Viru ja Ergo kindlustus.

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 kavas on ulatuslik ja hariv jazziprogramm, mis stardib aprillis Jazzkaarel. Taas kirev ja mitmekülgne festival on tänu koostööle SA Tallinn 2011 ja Eesti Jazzliiduga veelgi eredamate tippudega. Rikastavad kontserdielamused ja inspireerivad kogemused koostööst oma ala tippudega on edasiviivaks jõuks Eesti jazzile ja kultuurile laiemalt.

Jazzkaare eriprojektide piletid on müügil 6. detsembrist Piletilevi müügipunktides (Bobby McFerrini piletid on saadaval ka TicketPro müügikohtades).

Lisainfo: 6660030, piletid@jazzkaar.ee

www.jazzkaar.ee
www.tallinn2011.ee