AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

11/12/2019 Romantiline Reede: Maria Faust

Arvustused

Reede õhtul juhatas Kumu auditooriumis kõlanud muusikat kapellmeister Maria Faust! Koos temaga jagasid lava seltskond tasemel instrumentaliste Taanist, moodustades Maria Faust Machina. Kõlas koosseisu esimene album “Machina”.

 

Õhus oli magusat lõhna, ei teagi kas tõeliselt, ettekujutatuna, või tuli see prouast, kes mu ees istus, kuid kontserdielamusele lisas see midagi vastupandamatut. Põgusalt albumit kuulanud, sisenesin ma Kumu auditooriumisse eelaimdusteta ja põnevusega mainitud masinavärgiga tuttavaks saada. Tuttav ja tundmatu kohtusid, uus suhe sai alguse.

 

Koosseis oli koondunud lava keskele, keel- ja puhkpillid maleruudus asetsedes, klaver sõbralikult küljel. Kokkuhoidva lavapildiga saavutati saalis istujatega kohene side.

 

Terviklik dünaamiline pilt oli võimas! Kontrastid olid kõikjal: soolodes, teemades, bändi improvisatsioonis. Loos “Alien Hand” oli magusaim kooslus müstikast ja mõnutundest. Midagi kummaliselt ahvatlevat oli paralleelselt kõlanud järskudes aktsentides ja sidusates poognatõmmetes. Lugude lõpplahendused klaarisid õhu ja leevendasid juba meeldima hakanud ärevust.

 

Ansambli heakõlaline meeldejääv nimi tekitas paratamatult piltlikke seoseid masinatega. Loos “Sirene” mõjus Machina kirikukellana: Mariat ümbritsev ansambel kui seierid, hoides valsitakti, ning Maria soolod kõlamas täistunni signatuuriks.

 

Kellatornist võiks Maria Fausti muusikat üle väljakute kostuda küll!

 

Maria Faust Machina (Eesti-Taani)

6. detsembril 2019 Kumu auditooriumis

 

Koosseis:

Maria Faust – altsaksofon

Ned Ferm – tenorsaksofon

Ida Nørholm – tšello

Jeppe Zeeberg – klaver

Nils Bo Davidsen – kontrabass

Adam Pultz Melbye – contrabass

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!