Paabel põrutab plaadiesitlustuurile - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

03/03/2009 Paabel põrutab plaadiesitlustuurile

Uudised

Ansambel Paabel, omapärane kooslus jazz- ja pärimusmuusikast, on valmis saanud oma esimese plaadi ning sõidab märtsi keskpaigas seda tutvustavale ringreisile üle Eesti.

Ansambel Paabel, omapärane kooslus jazz- ja pärimusmuusikast, on valmis saanud oma esimese plaadi ning sõidab märtsi keskpaigas seda tutvustavale ringreisile üle Eesti.

„Epöpoa“ plaadiesitluskontserte antakse 12.-21. märtsini Kuressaares, Võrus, Viljandis, Tartus, Pärnus ja Tallinnas. Püüdmaks plaadile vaid kontsertidel tekkivat energiat ja ehedust, salvestati kõik 13 lugu linti kahe live-kontserdi käigus tänavu jaanuaris. Plaadi nimiloo „Epöpoa“ leiab plaadilt ka video kujul.

Ansambel Paabel läheneb pärimusmuusikale vabameelselt, põimides omavahel kokku vanad pillilood, regilaulud, jazz- ja rockmuusika ning omaloomingu. Suur roll on Paabli muusikas improvisatsioonilisusel ning bändisisesel sünergial. Ehk nagu sõnab bändi võluv mootor Sandra Sillamaa: “Meie eesmärk on teha muusikat, mida me ise kuulaksime ja naudiksime – koos musitseerimise rõõm ning rahulolu on primaarne.” Paabel alustas tegevust 2007. aastal, oma lühikese tegutsemisaja jooksul on omanäolisele kooslusele osaks saanud soe vastuvõtt nii muusikaringkondade kui kriitikute poolt. Näiteks Tõnis Mägi on Paablit nimetanud üheks olulisemaks uueks tulijaks eesti muusikas.

Ansambel Paabel koosneb viiest liikmest, kellest neli õpivad jazz- ja üks pärimusmuusikat. Paabli liikmed paistavad kõik silma multifunktsionaalsusega: rahvapäraste puhkpillide puhuja Sandra Sillamaa mängib tundlikult nii pikkvilet, torupilli kui sopransaksofoni. Bändi laulja Arno Tamme värskeimate projektide hulka kuuluvad Veljo Tormise Meestelaulud ja rockooper Ruja. Kitarrist Erko Niit, löökpillimängija Tõnu Tubli ning bassimees Tanel Kadalipp on tähelepanu ja tunnustust pälvinud erinevate jazzmuusika- ning omaloominguliste projektidega.

Paabli vastvalminud plaadi „Epöpoa“ kujunduse on teinud kunstnik Nerva, kontsertidelt on võimalik osta plaadikujunduse aluseks olevat originaalloomingut.
Ansambel Paabel on lisaks Eestile esinenud ka Soomes, Leedus, Ungaris ja USAs.

Plaadiesitluskontserdid toimuvad:
N, 12.03 kell 19.00 Kuressaare Linnateater
P, 15.03 kell 17.00 Võru kultuurimaja Kannel
K, 18.03 kell 19.00 Viljandi Pärimusmuusika Ait
N, 19.03 kell 19.00 Tartu Athena keskus
R, 20.03 kell 21.30 Pärnu teater Endla kohvik
L, 21.03 kell 20.00 Tallinn NO99 keldrisaal

Ringreisi korraldab Eesti Pärimusmuusika Keskus.

Lisainfo:
Mari Kalkun
Eesti Pärimusmuusika Keskuse produtsent
tel 434 2069, 5 560 8898
mari.kalkun@folk.ee
www.folk.ee