Ooperilaulja + helilooja = jazzmuusik - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

27/08/2021 Ooperilaulja + helilooja = jazzmuusik

Arvustused Hanna-Greth Peetson

Oleme linnapildis ja Jazzkaare põhivisuaalidel teda 2D-s näinud juba mõnda aega ning lõpuks on ta jõudnud meie aega ja ruumi – Lucy Woodward Vabal Laval. Eestlastele omaselt trotsisime külma ja vihmast ilma ning leidsime sellele lohutust Jazzkaare embuses. Etteruttavalt saab öelda, et kodust välja tulek sellise ilmaga oli igati seda õhtut väärt.

Ooperilaulja ja helilooja tütar – tundub justkui muusikuks sündinud. Pärast kontserti kuulates võib seda öelda küll.

Lucy Woodwardi CV on üpriski imetlusväärne. Ta järgis oma unistust juba noorest peale, kui alustas 16-aastaselt õpinguid Manhattani Muusikakoolis, kuid jättis selle pooleli. Nagu ta ise ütles, läks ta tänavatele ja ühines mitmete eri bändidega. Ta oli ettekandja, kes päeval teenindas laudu ja õhtul laulis New Yorki baarides ning restoranides. Lisaks on ta olnud taustalaulja tuntud nimedel nagu Celine Dion, Rod Stewart ja Barbra Streisand.

Lauljatar veetis oma varajase lapsepõlve Amsterdamis ja ehk see on ka üks mõjutajatest asjaolule, et tema bändi moodustab Hollandi püha kolmainsus Jelle Roozenburg kitarril, Udo Pannekeet bassil ja Niek de Bruij trummidel.

Woodwardi häälekasutus ja -kontroll oli nauditav kuulamine. Tema hääl liikus sedasi, et juba see oli eraldi elamus. Seda saatis bändi muhedalt rikkalik sünergia, mis täitis saali ja liitis publiku üheks.

Lauljataril on lugu pealkirjaga “Free Spirit”, mille ta kirjutas aastaid tagasi tuuril olles. See lugu lõi kõige tugevama seose muusiku ja tema loomingu vahel. Kõige paremas mõttes ei olnud Woodwardil piire. Momendist kui ta lavale astus täitis ta hääl ja olek kogu ruumi. Lavakujundus, riietus ja visuaalne show olid kontserdile sobilikud, nendega ei oldud üle pakutud, vaid lasti muusikutel särada. Muusika justkui voolas läbi saali ja võttis meid kõiki oma lainetesse.

Lisaks oma lugudele tuli esitusele ka covererid, sh Nina Simone’i “Plain Gold Ring” ja George Michaeli “Faith”. Nina Simone’i lugude ajal tekkis saalis kerge hüpnotiseeritavuse tunne, eriti loo “Plain Gold Ring” ajal. Woodwardi hääl oli haaranud kõik saalis olevad kuulajad endaga teisele lainepikkusele, kust alles peale loo lõppu ja aplausi algust n-ö tagasi saali jõuti.

Kui kontserdielamust objektiivsemast küljest veel hinnata, siis kindlasti mõjutas siinset kogemust ka asjaolu, et ammu ei oldud käidud siseruumi kontserti kuulamas. Seetõttu oli taasavastamise rõõmu rohkem ning ehk see ongi hea. Tore on kuulda, kuidas rahvas saalis aplauside ajal heakskiitvalt huilgab ning näha, et lugude ajal on rütmi kaasa nõksutavaid päid ja jalgu. Meil olid need muusikud, kes selle meis välja tõid.

Lucy Woodward (USA-Holland)
25. august 2021 Vaba Laval

Koosseis:
Lucy Woodward – vokaal
Jelle Roozenburg – kitarr
Udo Pannekeet – bass
Niek de Bruijn – trummid

Hanna-Greth Peetson