Motowni hoogne entusiasm rõõmustas Jazzkaare publikut - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

01/09/2021 Motowni hoogne entusiasm rõõmustas Jazzkaare publikut

Publikuküsitlus Eveli Paalberg

Jazzkaare raames jõudis lavale suurejooneline Motowni revüüprojekt, kus 13-liikmeline koosseis esitas 60ndate legendaarseid hitte uues värskes kuues. Vokalistidena astusid üles Noor Jazzitalent 2021 auhinnaga pärjatud Rita Ray ja Lexsoul Dancemachine laulja Robert Linna, kes koos taustvokaalide ja taustabändiga esitasid aegumatuid hitte alates Steve Wonderi “Signed, Sealed, Delivered, I’m Yours” kuni Marvin Gaye “I Heard It Through The Grapevine’ni” ning nakatasid oma ülevoolava energiaga ka põhjamaist publikut.

Tiina-Mall (32): “Kui viimati Jazzkaarel käisin, olin samuti Rita Ray kontserdil ning kuigi kaks täiesti erineva iseloomuga kontserti, siis ikkagi tekkis mingi võrdlusmoment ja pean ütlema, et see tänane oli tõeline maasikas. Lood ise olid nii või naa suurepärased, aga see kooslus laval – Robert Linna ja Rita Ray. Väga õiged inimesed Motowni lugusid esitama!”

Allan (52): “Selle kontserdi kohta jätkub vaid häid sõnu, mida jagada. Kui kahel noormehel laval on päikseprillid ees, siis võib arvata, et tegemist on õige suvise saundiga. Vägevad muusikud, neil oli tõesti mõnusalt palju energiat, mida publikuga ka lahkelt jagati.  ”

Triinu (31)  ja Rivo (37) : “Mõtlesime kaua, kas ikka tuleme kuulama, sest koroona ja veidi segased ajad, aga meil on nii hea meel, et tulime. Need lood on ikka legendaarsed ja üldse ei tundunud, et laval on tagasihoidlikud põhjamaa muusikud. Väga meeldis Rita Ray esituses Jackson 5 “Want you back” laul”

Martin (34): “Kontsert meeldis mulle väga ja eriti meeldis see punt, kes laval kokku oli saanud. Kõik olid nii muusikast läbi imbunud ja kuidagi tundus, et muusikule on ikka väga vaja publikut, et end hästi tunda. Oli palju vaheldust – mõned rahulikumad lood ja ikka korralikult funki ka ja isegi publik läks improdega kaasa. Seda tooksin ka veel välja, et hästi tore oli näha, et lisalugu oli ka nii põhjalikult läbimõeldud. See ei olnud lihtsalt ühe eelmise loo kordamine, vaid eraldiseisev teos. Väga värskendav lähenemine muusikute poolt.”

The Motown Sound
27. augustil 2021 Vaba Laval

Koosseis:
Rita Ray – vokaal
Robert Linna – vokaal
Viktoria Hedman – taustavokaal
Elina Hokkanen – taustavokaal
Meelis Kesperi – taustavokaal
Rasmus Raal – kitarr
Joonatan Nõgisto – bass
Kaspar Tambur – klahvpillid
Ott Adamson – trummid
Luiz Black – perkussioon
Ingvar Leerimaa – tromboon
Indrek Varend – saksofon
Jason Hunter – trompet