Lastel on nüüd uus ja päris oma muusikafestival – Tallinna laste jazzifestival Kräsh - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

14/06/2023 Lastel on nüüd uus ja päris oma muusikafestival – Tallinna laste jazzifestival Kräsh

Uudised

Jazzkaare ja UNESCO muusikalinn Tallinn eestvedamisel esmakordselt toimunud Tallinna laste jazzifestival Kräsh tõi kahe päeva jooksul publikuni 42 muusikasündmust ning kogus üle 800 külastuse. 

Muusikale pühendatud nädal algas 7.-9. juunini Tallinna Muusika- ja Balletikoolis MUBA aset leidvate muusikalaagritega, millest kasvas 10.-11. juuniks välja kahepäevane kogu perele mõeldud jazzipidu Eesti Noorsooteatris

7.-9. juunini toimunud Tallinna laste jazzifestivali Kräsh muusikalaagrites osales 28 noort muusikahuvilist. Tallinna Muusika- ja balletikoolis MUBA toimunud muuusikalaagrite juhendajateks olid Hanna-Liina Võsa, Pille-Rite Rei, Miina Adermann ja Ahto Abner ning üheskoos anti noortele sissevaade muusikasse, bändi tegemisse ja valdkonna telgitagustesse. Lapsed kohtusid tuntud muusikutega nagu Erki Pärnoja ja Kristel Aaslaid ning panid oma oskused proovile MUBA helistuudios, kus salvestati eesootavale festivalile kõllid. Lisaks külastati üheskoos Philly Joe’s Tallinn jazziklubi ning Kai Kunstikeskuse Islandi kunstniku Shoplifteri näitust “Hüpervõrk”. 

Möödunud nädalavahetusel astus Tallinna laste jazzifestivali Kräsh lavadel üles 5 noorte poolt armastatud Eesti artisti, 20 energiast pakatavat noortekollektiivi, toimus 7 inspireerivat vestlust muusikute ja näitlejatega, vältas terve päeva jooksul filmiprogramm ning viidi läbi 8 avatud töötuba, millest said osa võtta nii lapsed, noored kui ka kogu pere. Noortelt noorele laval esines kokku 157 Harjumaa ja Tallinna noort.

Huvi muusikalaagrite vastu oli väga suur, festivali projektijuht Maris Aljaste täpsustab: “See on uskumatu kui suur huvi oli muusikalaagrite vastu. Ühtpidi näitab see, et seisame õige eesmärgi eest. Teistpidi, et sedalaadi rütmimuusika haridusprogramme on vaja juurde luua. Loodame Jazzkaarega jätkata nädalavahetusel alguse saanud festivali traditsiooni ning tuua noori muusika ja kultuuri juurde laiemalt ka tulevikus!” 

Suurimaks õnnestumiseks peab Aljaste muusikalaagrites osalenud noorte osalust festivalil nii esinejate kui ka korraldajatena. Nii said muusikasõbrad vabatahtlikuna katsetada kätt ajakirjanike, reporteritena ja päevajuhtidena. Noortel musitseerijatel avanes aga võimalus äsja õpitud repertuaariga üles astuda festivali “Noortelt noortele” laval – saadud kogemus on täiesti ainulaadne ning loodetavasti inspireerib neid muusika õppimist ka jätkama. “On hea meel, et saime lapsi ja noori kaasata programmi koostamisse. Tänu neile esinesidki festivalil just noorte endi lemmikartistid. Eriti populaarseks osutusid kohtumised ja vestlus-arutelud muusikutega nagu villemdrillem, Inger, Alika ja Ewert Sundja. Aitäh külastajatele, osalejatele, juhendajatele, esinejatele, koostööpartneritele ja lastele – tänu teile saame olla kindlad, et Eesti rütmimuusika tulevik on hoitud,” lisab peakorraldaja Maris Aljaste. 

Tallinna laste jazzifestival Kräsh numbrites:
– toimus 25 kontserti – viis peaartisti ja 20 noortebändi esitust;
– leidis aset 7 inspireerivat vestlust artistidega;
– toimus 8 töötuba;
– osales üle 800 festivali külastaja;
– festivali filmiprogramm koosnes 8 muusikafilmist;
– noortelt noortele laval esines 157 noort muusikut;
– noodi- ja plaaditurg tõi lastemuusika paremiku publikuni.

Tallinna laste jazzifestivali Kräsh Muusika-ja Balletikoolis MUBA toimunud muusikalaagrid numbrites:
– võttis osa 28 muusikalaagrites osalejat;
– leidis aset kaks külaskäiku kultuuriasutustesse: Philly Joe’s jazziklubisse ja Kai Kunstikeskusse;
– toimus 6 muusikalaagri musitseerimissessiooni;
– leidis aset 3 kohtumist muusikuga muusikalaagri käigus.

Tallinna laste jazzifestival Kräsh muusikalaagrid toimusid 7.-9. juunini ning kulmineerusid 10.-11. juunini aset leidnud Tallinna laste jazzifestivali Kräsh raames toimunud kontsertidega. Tallinna laste jazzifestival Kräsh on osa UNESCO muusikalinn Tallinn programmist. Festivali partnerid on Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Noorsooteater, MUBA, Eesti Jazzliit, Vivita ja Kai Kunstikeskus. Festivali korraldab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing. 

Festivali toetasid Spläsh, Prike, Premia, Balsnack ja Super Skypark.

Hoia Kräshi edasistel tegemistel silma peal ka tulevikus kodulehel, Facebookis ja InstagramisPressifotod leiad SIIT