AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

11/12/2019 Kuldsete häälte sekstett

Arvustused

Olles esinenud aasta tagasi Estonian Voices’iga nende Saku Suurhalli kontserdil, on nad nüüd tagasi oma täispika kontserdiga. Nemad on Accent – kuuehäälne vokaaljazzi a cappella koosseis, mille liikmete juured ulatuvad Euroopast Ameerika ja Kanadani välja. Neid kuut meest seovad kuldsed häälepaelad, armastus muusika vastu ja muidugi imeline harmoonia. Accenti lugu algas 2011. aastal, kui tehti koos internetiprojekt. Näost näkku kohtuti kolm aastat hiljem ja aasta pärast anti juba välja ka debüütalbum.

 

Teisel advendil saabusid need kuus lauljat Estonia kontserdisaali lavale ja täitsid eestlaste südamed puhta vokaalmuusikaga. Õhtu avati tuntud popplugude cover’itega. Esitamata ei jäänud ka lugu Johann Sebastian Bachilt. Kuna lauljad olid väga avatud ning mõnusa energiaga, jõuti publikuga üllatavalt kiiresti ühele lainepikkusele. Kui tavaliselt jäetakse muusikalised inimkatsed kontserdi teise poolde, võttis Accent teise lähenemise. Peale esimesi lugusid uurisid lauljad, kas publiku seas on kolme soovitud häälegrupi esindajaid ja näidati ette, mida tuleks laulda. Ei läinud palju aega mööda, kui publikust oli kuulda laulu. Tõsi, terve saal küll kaasa ei laulnud, kuid saadud tulemus oli rõõmustavalt hea. Üheslaulmine #2 tehtud, liiguti edasi enda tutvustamise juurde. Publikus oli küll inimesi, kes olid Accenti eelmise aasta kontserdil kuulsid ning oli ka neid, kes olid nendega koos töötanud (Estonian Voices), kuid kollektiivi tutvustus oli midagi uut. Esinejate tutvustamine viidi uuele tasemele, mis andis publikule võimaluse näha vokaalgrupi žanrite potentsiaalset ampluaad. Tutvustamisel kirjeldas iga liige oma mõjutusi ja teekonda muusikani ning koos toodi kuuldavale ka liiget iseloomustav lugu. Žanreid oli rokist kuni kirikliku koorilauluni, mis pakkus laheda elamuse ja tõi rahva seast kuuldavale nii mõnedki naerupahvakud.

 

Kuna oleme täiel hool sõitmas reega jõulude poole, toodi kuuldavale ka lood Accenti ahjusoojalt plaadilt “Christmas All the Way”. Esitati selliseid lugusid nagu “O Holy Night”, “Petit Papa Noël” ja “Jul, Jul, Strålande Jul”. Lisaks vajab äramärkimist lugu, mida kirjeldab kõige efektsemalt väljend “mees nagu orkester” või õigupoolest “pool Accenti nagu sümfooniaorkester”. Nimelt esitasid kolm grupi lauljat publikule loo, milles nad imiteerisid sümfooniaorkestri pille ja seda küllaltki värvikalt, maitsekalt ja teatraalselt.

 

A cappella koosseis Accent jättis kõlama puhtad meloodiad ja lõi mõnusa meeleolu. Grupi sünergia ja kirg muusika vastu lõid laval lausa imesid. Just neid, mille pärast inimesed jälle kontserdisaali tulevad ja millest killukese endaga edasiseks kaasa võtavad.

 

ACCENT (Ameerika-Euroopa)

8. detsembril 2019 Estonia kontserdisaalis

 

Koosseis:

Jean-Baptiste (“JB”) Craipeau (Prantsusmaa) – vokaal

Simon Åkesson (Rootsi) – vokaal

Danny Fong (Kanada) – vokaal

Andrew Kesler (Kanada) – vokaal

James Rose (Suurbritannia) – vokaal

Evan Sanders (USA) – vokaal

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!