Kevadise Jazzkaare programmi lisandusid säravad naisartistid - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

01/03/2023 Kevadise Jazzkaare programmi lisandusid säravad naisartistid

Uudised

23.–30. aprillini toimuv 34. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar lisas oma põhiprogrammi kaks kontserti. Reedesel peoõhtul Vabal Laval kuuleb jazz-funksoul lauljatari Beady Belle ansamblit Norrast ning laupäeva lõpetavad esmakordselt Jazzkaarel esineva laulja ja produtsendi Maris Pihlapi kontsert ning sellele järgnev järelpidu, plaadifirma ja üritustesarja TIKS DJ’de poolt valitud muusikaga. Piiratud kogus pileteid 50% soodsamad. 

“Beady Belle paneb püsti totaalse funki-õhtu! Ansambli tuumiku moodustavad kaks erakordselt andekat Norra loovmuusikut – lauljatar-laulukirjutaja Beate S. Lech ja bassist Marius Reksjø. Nende muusika on haruldaselt mitmekülgne ulatudes jazzist popi, souli ja funkini. Beate sametpehme hääl seob läbipaistva kangana tervikuks kõige pöörasemad elektroonilised helid ja nõelteravad rütmid. Olen neid kuulnud esinemas London Jazz Festivalil Royal Albert Hallis, kus neil õnnestus publiku pulss kõrgele tõsta enne Jamie Cullumi etteastet. Usun, et nende uus muusika suudab üllatada ka Eesti jazzipublikut,” tutvustab Jazzkaare kunstiline juht Anne Erm

Reedeõhtused kontserdid toovad traditsiooniliselt festivalile peomeeleolu, kus saab ennastunustavalt tantsida. Hinnatud Norra lauljatari Beate S. Lechi veetava ansambli Beady Belle esituses kuuleme säravat vokaali, jazzi, acid jazzi ja downbeat’i mõjutustega elektroonilist poppi. Beate kordumatu vokaal ja ansambli kõla on seni pälvinud kiidusõnu kõikjal maailmas. Beate S. Lech ei nimeta end jazzartistiks, rohkem paeluvad teda soul- ja funkmuusika ning tema viimase kahe albumi muusika väljendabki nende stiilide elurõõmu ja särtsu, mida kuuleme ka Jazzkaarel.  

Maris Pihlap on laulja, produtsent ja DJ, kes viib kuulaja teekonnale elektroonilise popi, folgi ja jazzi pärusmaadele, kus kõik ootuspärane ja ootamatu on mängleva kergusega põimitud üheks tervikuks. Tema fantaasiamaailmas žanre ei eksisteeri, piirid on ületamiseks ja ootused ümberlükkamiseks. TIKS on alates 2012. aastast toimetav igakuine pidude ja kontsertide sari, mis oma rohkem kui 150 toimunud üritusega paljudele ilusa muusika sõpradele tutvustamist ei vajagi. Jazzkaarega ühise festivalipeo raames otsivad TIKS DJ-d spetsiaalselt festivalile mõeldes  nii uusi kui ka vanemaid lemmikuid.  

Sellel laupäeval, 4. märtsil toimub Alexela kontserdimajas bassisti ning laulja Richard Bona (USA) & Estonian Dream Big Bandi kontsert, kus esitatakse uutes seadetes Bona parimaid lugusid. Muusikute esmakordne koostöö pakub kuulajaile rikkaliku värviskaalaga vaheldusrikast muusikaelamust.

34. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 23.–30. aprillini 2023 üle Eesti. Festival Jazzkaar toimub inspireerivas Telliskivi Loomelinnakus, festivali kontserdid jõuavad lisaks ka Tartu, Pärnu, Viljandi, Kuressaare ja Haapsalu publikuni. Piiratud koguses pileteid Beady Belle (Norra) ja Maris Pihlapi kontsertidele 50% soodsamalt. Tutvu festivali kava ja artistidega kodulehel. Kohtume Jazzkaarel!

Pressifotod leiab SIIT

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis.

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Nordic Hotel, Tallink ja Aktaprint. Michelle David & The True-tones kontserti esitleb Seesam kindlustus. Festivalikeskust aitavad püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, MyFitness, Kodupaber, Eesti Autorite Ühing ja ERR. Koostööpartner on Eesti Jazzliit. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, UNESCO muusikalinn Tallinn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Jazzkaar 2023 põhiprogramm:
Andre Maaker, Laur Joamets, Peeter Vähi & ansambel “Kitarriookean” / Beady Belle (Norra) / Ben Wendel Group (USA) / Chris Morrissey (USA) / Dawda Jobareth & Stefan Pasborg Duo (Taani) / Ingrid Lukas & Band (Eesti-Šveits) / Jorge Luis Pacheco Trio (Kuuba) / Juss Haasma & pikapäevarühma poisid / Karja/Renard/Wandinger goes XL (EST–FRA-–GER–AUT–FIN–KOR) / Kelp/Borka/Rämmal / Koloah & Dennis Adu (Ukraina) / Liisi Koikson & Joel Remmel / Linda Fredriksson Juniper (Soome) / Marianne Leibur, Anett Tamm, Ewert Sundja & ansambel „Valter Ojakäär 100“ / Maris Pihlap live & party feat. TIKS DJ’s / Michelle David & The True-tones (Holland) / Mike Stern Band feat. Dennis Chambers, Leni Stern, Bob Franceschini & Chris Minh Doky (USA) / Mingo Rajandi & Duo DEAE (Eesti–Poola) / Rahel Talts Ensemble (Eesti–Taani–Läti–Poola) / Raimond Mägi & Emer Värk / Ramuel Tafenau Quartet / reket, villemdrillem, nublu, taff & band “RAP‘n’JAZZ” / Reval Revival / „Saja lugu 5“ Erki Pärnoja ansambel & VHK keelpilliorkester / Sara Correia (Portugal) / Steve Coleman and Five Elements (USA) / Taz Modi & Prezioso (Suurbritannia–Eesti) / The Baylor Project (USA)