KADRI VOORANDI MUUSIKALINE RÄNNAK MAESTRO ERI KLASI KODUS - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

30/04/2023 KADRI VOORANDI MUUSIKALINE RÄNNAK MAESTRO ERI KLASI KODUS

Publikuküsitlus Kertu Kärk

29. aprillil said õnnelikud väljavalitud kogeda imelist Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi kontserti, mille muutis veelgi erilisemaks selle ainulaadne toimumispaik – Ariel ja Eri Klasi hoole ja armastusega kujundatud kodu Tallinna kesklinnas.

Korteri igast seinast ja pisiasjast õhkus musikaalsust, erakordset maitset ja head stiilitunnetust. Iga detail oli põhjalikult ja armastusega läbi mõeldud ning muutis valgusküllase korteri veelgi heledamaks ja säravamaks. Suurepärane miljöö tekitas publikus erilise tunde ning Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi muusikaline jutuvestmine sobis sinna justkui valatult.

Uurisime Ariel Klasilt, kuidas sündis idee korraldada Jazzkaare kodukontsert just tema ja maestro Eri Klasi kodus.

Ariel Klas: Kui Eri Klas lahkus ja ma jäin üksi siia uhkesse häärberisse, siis muusika jäi endiselt minuga. See on meie mõlema elu jõud ja armastus. Seetõttu hakkasin juba enne pandeemiat siin Eri Klasi mälestuseks kontserte korraldama, kas tema sünnipäeval või advendi ajal. See tänane kontsert oli viies, mis on siin toimunud.

Minuga võeti ühendust – Jazzkaar ise leidis mind üles. Olin väga rõõmus, et mu mõttel oli jõud. Olen alati mõelnud, et mis on minu missioon – mida veel elus ette võtta ja kuidas säilitada Eri Klasi mälestust. Ta ju armastas kõiksugust muusikat ning armastas toetada muusikuid. Seega oli see minu jaoks suur rõõm saada siia Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi kontsert. Ka edaspidi võiks siin midagi toimuda.

Kas olete varem ka nende kontsertidel käinud?

Airel Klas: Ei ole. Kui mulle öeldi, et Kadri Voorand soovib siia tulla, siis ma võtsin lihtsalt YouTube’i lahti ja kuulasin. Mulle jäi väga-väga huvitav mulje temast – väga emotsionaalne! Täna, pärast kontserti olen ma täitsa vaimustuses. Tal on niivõrd suur ja lai nägemus, milline hääl, milline interpretatsioon! Kogu tema fantaasia ja maailmanägemus, kõik see kokku tekitas minus suuri emotsioone.

Te tegite Jazzkaare publikule tõelise kingituse, kui lubasite siin korraldada kodukontserdi. Kas see kontsert tegi ka Teile kingituse?

Ariel Klas: Sain vastu suure emotsiooni, kingituse, elamuse. Nagu ma eessõnades ütlesin: sellele korterile tuli hing sisse ja päike hakkas paistma, ning arvan kindlasti, et üks inimene vaatas pilve pealt ka.

Küsisime kontserdi kohta arvamust ka paarilt külastajalt.

Miks te otsustasite sellele kontserdile tulla? Kuidas saite infot kodukontserdi toimumise kohta?

Mari (49): Sest Kadri ja Mihkel on alati toredad ning kodukontsert kõlas ka väga põnevalt. Ja ma võtan alati enne Jazzkaart kava lahti ja vaatan läbi, kuhu tahaksin minna, ning ostan piletid korraga ära.

Kristiina (53): Mulle lihtsalt meeldib Kadri Voorand. Kodukontserdi kohta sain infot läbi Jazzkaare lehe. Olin juba varakult kursis –, kui info selle kontserdi kohta tuli, siis kohe otsustasin.

Jüri (47): Elukaaslane võttis mind kaasa, aga kuulan ka ise meelsasti Kadri Voorandi loomingut ning kontserdil kõlab tema muusika muidugi veel paremini kui plaadi pealt.

Kas kodukontsert on teistmoodi kui mõni suurem kontsert?

Mari: Iga kontsert on natuke erimoodi. Kindlasti selline väike kodune õhustik lisab intiimsust ja hubasust. Võimalik, et tekitas ka tugevamaid emotsioone.

Kristiina: Kodukontserdid on alati teistmoodi. Mulle meeldis väga see vahetus ja lähedus.

Jüri: Mulle meeldis, et see kontsert oli veel siiram ja vahetum kui muidu. Kadri on emotsionaalne artist ja seekord jõudsid tema emotsioonid ning mõtted veelgi paremini kohale, sest näoilmed ja kehakeel lisasid muusikale veelgi rohkem vürtsi.

 

Kodukontsert: Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand
Laupäev, 29. aprill kell 15.00, Tallinna kesklinn

Koosseis:
Kadri Voorand – vokaal
Mihkel Mälgand – kontrabass

 

Vaata kontserdi pildigaleriid.