AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

22/11/2019 Jõulujazzil esinev Sebastian Plano album sai Grammy nominatsiooni

Uudised

Muusikamaailma ihaldusväärseimale Grammy auhinnale kandideerib parima new-age albumi kategoorias juba 7. detsembril Jõulujazzil üles astuv Sebastian Plano albumiga „Verve“.

 

Sebastian Plano on Berliinis resideeruv rahvusvaheliselt tunnustatud Argentiina helilooja, tšellist, pianist ja produtsent, kes jõuab Jõulujazzil esmakordselt Eestisse. Tema käsitlus elektroonilisest muusikast on saanud sügavama mõõtme klassikalise muusika õpingutest ja mängimisest sümfooniaorkestrites. Ta loob akustilistel instrumentidel suurejoonelisi teoseid, mis täiustatuna elektroonikaga tekitavad ainulaadseid ja uudseid helimaailmu.

 

Sebastian Plano kolmas, Grammy nominatsiooni teeninud album “Verve”, on valminud pikkade aastate jooksul. 2013. aastal salvestasid Plano ning tšellist Jeffrey Zeigler San Fransiscos albumit, kui Plano autost kadus mitu kõvaketast koos kogu uue albumi materjaliga. Kuigi Plano pakkus algse teose tagastamise eest 5000 dollarit vaevatasu, jäid salvestused kadunuks. Selle aasta kevadel ilmunud “Verve” on kadunud materjali taasloome, mis on aaste jooksul saanud uue, esialgsest erineva helikõla.

 

Sebastian Plano sõnul oli suurimaks väljakutseks meenutada juba varem loodud materjali, mida tegelikult enam ei eksisteerinud. Nii on uuel heliteosel kõlavad lood originaalidest erilisemad ning lähevad muusikaliselt veelgi sügavamale.

 

Lisaks Sebastian Plano’le on Grammy auhindade nimekirjas mitmeid hiljuti Jazzkaarel esinenud artistid. Näiteks Mark Guiliana ja Joshua Redman. Juba kevadel saavad jazzisõbrad Jazzkaarel kuulda Pranstusmaa vokaaljazzi kuumimat nime Cyrille Aimee’d, kelle laul “Marry Me A Little”, kandideerib Grammy auhinnale parima arranžeeringu kategoorias.

 

24. korda toimuv festival Jõulujazz 2019 toob hingelise muusika 29. novembrist kuni 12. detsembrini kontserdisaalidesse ja kirikutesse. Pileteid Jõulujazzile saab osta Piletilevi müügipunktidest ja kodulehelt www.piletilevi.ee. Jazzkaare info telefonil 666 0030.