AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

23/11/2020 Jõulujazz 25 algab juba sel nädalal, ansambli Dirty Loops kontsert lükkub edasi

Uudised

Festival Jõulujazz 2020 korraldusmeeskond annab teada, et 26. novembrist 14. detsembrini toimuv festival pakub turvalist festivalikogemust järgides kõiki Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti poolt kehtestatud reegleid. 27. novembril toimuma pidanud Dirty Loopsi kontsert lükkub edasi.

 

Seoses maailmas kiiresti laieneva koroonaviiruse levikuga ja Eesti riigi tervishoiuametkondade otsustega annab Jõulujazz 2020 korraldusmeeskond teada, et festival järgib osalejatele kehtestatud piirarvu ning hajutatuse nõuet. Kontsertidele müüakse pileteid kuni 50 protsendi ulatuses istekohtade arvust ning peetakse kinni sündmustel lubatud publiku  piirmäärast, mis on 400 inimest. Publikule ja korraldajatele kehtib maski kandmise kohustus. Lisaks on festival välja töötanud “Turvalise festivali juhendi”, millest lähtutakse Jõulujazzi läbiviimisel. Üksteist saame kaitsta, kui oleme ise hoolsad ning peame üritusele tulles nõuetest kinni. 

 

“Võrreldes muu maailmaga on see privileeg, et Eesti kultuurielu jätkub ning saame  jätkuvalt tuua muusikaelamusi kuulajateni. Kinnitame kõigile jazzifännidele, et hoiame rangelt kinni kehtestatud kitsendustest ning kõik tänased piletiomanikud pääsevad saali. Küll aga tähendab seatud osalejate piirarv, et piletite ostmisega tasub kiirustada, kuna kontsertsaalide istekohad on hoolikalt loetud ning pileteid ei pruugi kõigile jätkuda,” lisab festivali produtsent ja turundusjuht Eva Saar. 

 

Toimunud on ka paar programmimuudatust. Seoses Covid-19 levikuga tekkinud takistuste tõttu esineb Hispaania flamenko kvintett Los Aurora asemel 28. novembril Kumu auditooriumis Mélodie Gimard projektiga “Numen” tuues Eesti publikuni flamenkomuusika koos kirgliku tantsuga. Laval astuvad üles Mélodie Gimard, Laura Marchal, Pablo Gomez ja Martí Corbera nendega liitub Eestis elav Ameerika trompetivirtuoos Jason Hunter. 

 

Edasi lükkub Rootsi pop-jazz bändi Dirty Loopsi 27. novembril (algselt 25. aprillil, seejärel 9. oktoobril) toimuma pidanud kontsert. “Oleme kurvastusega otsustanud Vabal Laval toimuma pidanud kontserdi edasi lükata. Maailmas valitseb tõsine olukord, näeme seda siinsamas Rootsis. Seetõttu ei taha me anda kontserte ning seada inimeste tervist ohtu globaalse pandeemia ajal. Soovime anda oma osa olukorra lahendamiseks ning julgustame inimesi järgima kõiki kohalikke turvalisuse juhiseid ja ettevaatusabinõusid. Nagu kõik, igatseme ka meie live-muusikat ning võimalust reisida, et saaksime esineda ja kohtuda oma fännidega – see on üks peamisi põhjuseid, miks üldse muusikat teeme. Ootame väga, et saaksime aastal 2021 esineda Eesti fännidele siis, kui see on jälle turvaline,” kommenteerib bänd ning loodab kohtuda Eesti publikuga järgmisel aastal. 

 

Dirty Loopsi kontserdi uuest toimumisajast teavitatakse Jazzkaare ja Piletilevi kodulehel ning pdf-pileti ostjaid ka e-maili teel. Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid. Juhul kui piletiomanikule uus toimumisaeg ei sobi, saab piletid tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu kahe kuu jooksul alates uue toimumisaja väljakuulutamisest. Piletite tagastamise avalduse vorm saadetakse pdf-pileti omanikele e-maili teel, siis kui uus toimumisaeg on teada. Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali ellujäämist jättes piletid tagasi müümata. Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest oma partnereid, avalikkust ja kõiki jazzisõpru. 

 

25. korda toimuv festival Jõulujazz teeb hingele head 26. novembrist 14. detsembrini. Tutvu festivali kava ja artistidega kodulehel. Pileteid Jõulujazzile saab osta Piletilevi müügipunktidest ja kodulehelt www.piletilevi.ee

 

Jõulujazz 2020 põhiprogramm: 

Andre Maaker & Prezioso; Daniel Erdmann’s Velvet Revolution (Saksamaa-Prantsusmaa-Inglismaa) feat. Jaak Sooäär; Estonian Voices & Sõbrad; Kelly Vask; Peedu Kass kammeransambel feat. Lauri Saatpalu & Marianne Leibur; Marcin Masecki (Poola); Mel Gimard Ansambel (Hispaania); Käbid & Kännud: feat. Raivo ja Ramuel Tafenau, Taavo ja Joel Remmel & Arvo ja Marianne Leibur; Susanna Aleksandra; Titoks ning mitmed teised!

 

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW, Tallink ja Aktaprint. Jõulujazzi toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital Kultuuriministeerium, Tartu linn, Pärnu linn, Hispaania Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Poola Vabariigi Suursaatkond, Adam Mickiewicz Instituut, Noblessneri sadamalinnak, Merko Eesti ja Reval Café.