AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

25/04/2012 JK: Linnaruumiprojekt: kes otsib, see leiab ka linna pealt

Uudised

Eelmisel aastal olid linnaruumiprojekti tipphetked šoti bänd Brass Jaw, kes pandi esinema Kadrioru tiigi keskele, tänavatele, trammi ja mujalegi, kus ainult sai, samuti ka norra trummar Jakop Janssonn, kes koos Siim Aimla ja Reigo Ahvenaga Vanalinna vallutasid. Aktsioonide pealtnägijad ei saa eelmisest aastast aga unustada trammisõitu koos rõkkava „Trammisõit on ajavõit“ saatel, kuuma etteastet koos tulešõuga ja põlevate instrumentidega. Ettevõtmisi oli rohkemgi.

Tänavustest tippsündmusest linnaruumis teeb ülevaate Merli Antsmaa.

Sel aastal on linnaruumitegevusi peaaegu kaks korda rohkem ning huvilistel on võimalik Jazzkaare kodulehel näha ka kava. Toimub ka üllatusi, millest keegi peale korraldajate ette ei tea.

Käokell on peaaegu iga päev kell 14 avanev vaatepilt My City hotelli aknast. Huvitav on aga see, et aknal pole mitte kägu, vaid kukk, kes esitab mõned kitarripalad ning teatab õhtul toimuvatest etendustest.

Jazziaken on käokellaga sarnanev aktsioon My City hotelli aknal, kuid esinejaks on eri artistid. Nendest on silmapaistvam ehk šoti bluusimuusik Dave Arcari, kes on naelutanud vihmast hoolimata omajagu publikut akna alla. Teda on võimalik veel näha sel laupäeval kell 15.

Jazz mob on lühike, kuid väga mõjuv tegevus. Viru keskuses on see juba korra toimunud ning rabanud mitmeid rahulikke ostlejaid, kes ka muusikuid vaatama jäid. Sarnane tegevus on ootamas ka laupäeval kell 12 Solarise keskuses.

Üks äramärkimist vääriv aktsioon on veel tulemas – elav jukeboks, mis on juba sel laupäeval Nokia kontserdimajas enne õhtust kontserti. Kuigi keegi pole veel tulemust näinud, on juba mõte sellest nii hiilgav, et tasub kalendritesse ära märkida. Samuti on kavas palju muidki vahvaid tegevusi, sealhulgas juba tuntud trammisõit, paberil kõnd, kivikuju ja NO99 teatri kohvikus toimuvad lõunakontserdid. Linnaruumiprojektist leiab endale midagi igaüks.