AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

23/04/2012 JK: Djanzz: Loomade häälitsused on mudilaste seas universaalne keel

Uudised

Laupäeval, 21. aprilli keskpäeval Merepaviljonis mudilastele musitseerinud Taani džässansambel Djanzz on lastele suunatud muusikat komponeerinud viimased seitse aastat. Selleks, et kõik maailma lapsed tempokaid džässipalu nautida saaksid, laulab ansambel hoopiski loomade hääli imiteerides. See meeldis lastele väga! Lisaks muusikale ilmestasid Tallinna kontserti trummar Carl Quist Mølleri joonistused taluloomadest. Vahva kolmikuga tegid kaasa Eesti lastele tuntud klounid Piip ja Tuut.

Djanzzi muusikute Palle Windfeldti, Sille Grønbergiga ja Carl Quist Mølleriga sai kõnelda JK veebireporter Hille Tressum.

 

Kitarristi ja vokalisti Palle Windfeldti sõnul õpetatakse juba väga väikestele lastele, millist häält mõni kodu- või farmiloom teeb. Seetõttu ongi loomade häälitsused kujunenud universaalseks keeleks mudilastega suhtlemisel.

Kui kaua olete koos mänginud?

Palle Windfeldt: “Oleme koos mänginud kaksteist aastat. Alustasime taanikeelsete lauludega. See kontsert (Djanzz + Piip&Tuut – Toim.) oli mõeldud kõige väiksematele lastele. Kuna laulame loomade keeles, on meie kontsert universaalne. Saame oma loomingu suunata laiale auditooriumile.”

Milliseid emotsioone pakkusid teile lapsed?

Palle Windfeldt: “See oli väga lahe kogemus! Meie jaoks on väga tähtis tunda publikult tulevat armastust. Lapsed on väga aus publik. Kui neile meeldib, lähevad nad kontserdiga kaasa, kui mitte, jalutavad lihtsalt minema.”

Sille Grønberg: “See oli väga vahva, et lapsed hakkasid kohe tantsima. Saame neilt tohutult energiat.”

Kust te ammutate inspiratsiooni?

Carl Quist Møller: “Oleme alati mänginud muusikat, mida armastame. Ühel hetkel avastasime, et lastele meeldib väga džässmuusika. Kümme aastat tagasi andsime välja esimese lastele mõeldud plaadi. Plaadil olev muusika on sarnane sellega, mida täna esitlesime, kuid on suunatud vanematele lastele. Viimase albumi, mis me välja andsime, suunasime mudilastele. Me ei kasuta sõnu, vaid loomade häälitsusi.”

Palle Windfeldt ja Sille Grønberg läbisegi: “Tavaliselt õpetatakse lastele esimese asjana loomade häälitsusi. Idee ammutasimegi sellest, et lastele õpetatakse varakult loomade häälitsusi – mis häält teeb koer või muud loomad. Samal ajal tutvustame oma loomingu kaudu lastele erinevaid muusikastiile, nagu džäss, funk, kantri, kalüpso (Lääne-India saarte muusikastiil – Toim.) ja bluus.

Kas see on teie esimene kord Tallinnas?

Carl Quist Møller: “Jah”

Palle Windfeldt: “Jah”

Sille Grønberg : “Mina olen Tallinnas teist korda. Esimest korda käisin siin kakskümmend aastat tagasi. Olin siis väga noor. Mul oli kaasas neliteist muusikaõpilast, kellega koos tegime linnatänavatel kummalisi performance’eid. See oli lõbus!”

Mida te Tallinnast arvate?

Palle Windfeldt: “Tallinn on väga ilus linn. Käisime koos klounidega (Piip ja Tuut – Toim.) mööda linnatänavaid. See oli imeilus! Linnamüür ja kirikud on väga kenad. Majad meenutavad oma olemuselt nukumaju.”

Sille Grønberg: “Majad on tõepoolest imelised. Tundsime ennast kui tõelises muinasjutus!”

Merepaviljon, 21. aprilli keskpäeval

Djanzz
Koosseis:
Sille Grønberg – vokaal, kitarr
Palle Windfeldt – vokaal, kitarr
Carl Quist Møller – trummid, vokaal, joonistused, “hullused”