Jazzkaar avaldas kevadise festivali järgmised artistid! - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

14/12/2023 Jazzkaar avaldas kevadise festivali järgmised artistid!

Uudised

Aprillis 35. sünnipäeva tähistav Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toob suurele muusikapeole maailma jazzitipud ja aktuaalsed artistid. Täna lisandus esinejate nimistusse 8 Grammy auhinda pälvinud bassist Christian McBride, Hollandi pianist-minimalist Joep Beving ning festivali peoõhtul troonib põnevalt uuenduslik basskitarrist-vokalist MonoNeon oma ansambliga. Piletid on tänasest müügil! 

Festivali kunstiline juht Anne Erm jagab rõõmu eelseisvate kontsertide osas “Nii McBride kui ka Beving on olnud meie unistuste artistid juba ammu. McBride’i  trio oli festivali kavas 2012. aastal ning juba poolel teel Tallinnasse, kuid transport vedas alt ning Tallinna jõudis ta sama aasta novembris Chick Corea trio koosseisus. Kevadel ootame meistrit tema uusima bändiga. Joep Beving pidi ära ootama koroona-aastad – pianisti lihtne kuid sügav mäng teeb hingele ning meeltele pai. MonoNeon oma erilisuses aga lausa süstib energiat – selline mitmekesisus ja tipptase ongi omased kevadisele festivalile!“

Hollandi helilooja ja pianist Joep Beving ühendab laval loomingulise klaverimängu ja intiimse atmosfääri, viies kuulajad unustamatule muusikalisele teekonnale. Takt takti haaval juhatab Beving su oma pehmesse klaveriminimalismi. Kui oled kohal, võid rahulolevalt välja hingata ning end hetkeks unustada. Pianiino klaviatuur klõbiseb nagu soe suvine vihm. Ja kuskil kaugel on Erik Satie vaim, kes noogutab heakskiitvalt.

Seekordse Jazzkaare peoõhtu täidab Memphisest pärit eksperimentaalmuusik ja bassist Dywane Thomas Jr aka MonoNeon oma ansambliga. Ta on kogunud tuntust omanäoliste kaveritega J. Dilla, Thelonious Monki ja teiste suurkujude loomingust. Lisaks miljonitele võidetud südametele küberruumis on MonoNeon pälvinud Grammy auhinna osaluse eest Nasi albumil King’s Disease”. Ta on varalahkunud legendi Prince’i viimane basskitarrist, kellega koos andsid nad välja singli RUFF ENUFF”. MonoNeon’i looming on ekstsentriline, virtuoosne ja piirangutest vaba. 

Festivali viimasel päeval üles astuva legendaarse bassisti Christian McBride’i karjäär on olnud tõeline tour de force. McBride on musitseerinud koos superstaaridega nagu Paul McCartney, Herbie Hancock, Freddie Hubbard, Chick Corea, James Brown, Sting, Isaac Hayes jpt. Tema mängulaad on kirglik ja nüansirohke. Kaheksakordne Grammy-võitja astub Jazzkaarel üles oma värske, energiast pakatava kvintetiga.

35. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2024 toimub 21.–28. aprillini. Festivali kodu on Telliskivi Loomelinnakus, kontserdid toimuvad JAIKi ja Fotografiska Tallinna saalides. Kevadise Jazzkaare kogu programm avalikustatakse veebruari esimestel päevadel.

Pressifotod leiab SIIT

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis. Piletid müügil Piletikeskuses 31. detsembrini on piletid soodsama hinnaga! 

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Nordic Hotel Forum, Tallink ja Aktaprint. Snarky Puppy kontserdi aitab Eestisse tuua Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Kodupaber ja ERR. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn UNESCO muusikalinn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.