Jazzkaar algab tasuta kontsertide päeva ning uudisteosega „Ood metsale” - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

22/04/2022 Jazzkaar algab tasuta kontsertide päeva ning uudisteosega „Ood metsale”

Uudised

Ülehomme, 24. aprillil algab 33. Tallinna Rahvusvahelise Festival Jazzkaar. Lavadele jõuavad muusikud 14. riigist ning koos põhiprogrammi, linnaruumiprojekti, jazzijuttude, kodukontsertide ning tasuta kontsertide päevaga on kavas üle 140 sündmuse. 

Jazzkaarel on alati palju uut ja põnevat, kuid aastatega on ka välja kujunenud ettevõtmised, mis on end igati õigustanud. Üks selliseid pikki traditsioone on tasuta kontsertide päev festivali esimesel nädalavahetusel, kus tuntud artistide kõrval saab kuulata noorte talentide muusikat, kes tihti esitlevad oma esimesi EP-sid või poole tunni jagu uut muusikat. Kuulama võiks tulla terve perega ja valida tasub siis juba mitu järjestikust kontserti. Enne kojuminekut võiks ka plaaditurult läbi astuda, kus on rohkelt täiesti värsket ja ka aegumatut jazzi müügil.  Ja Jazzkaarele paljudest maailma maadest saadetud plaate saab kaasa võtta lausa tasuta. 

Kui tasuta kontsertide päev toimub 19ndat korda, siis kontserdipikkuseid uudisteoseid oleme spetsiaalselt festivaliks tellinud viimastel aastatel sel korral saab kuulda Joel Remmeli ja Peedu Kassi loodud teost „Ood metsale”, mis sisaldab muusikute rõõmsaid ja kurbi mõtteid meie metsade ilust ja valust, tutvustab algava festivali Jazzkaar kunstiline juht Anne Erm

Pianist Joel Remmeli ja kontrabassist Peedu Kassi avakontserdiks loodud ühisteos „Ood metsale” on pühendatud Eesti metsale, selle väele ja hoidmise vajalikkusele. Heliloojad ise ütlevad, et teos on ühtaegu ülistuslaul inimese eksistentsi toetavale loodusele kui ka terav bluus raielankidele. Kontserdi kuulaja saab kogeda siristavat metsvinti, tormituules või sae all murduvat mändi, igavikulist rabaväljade tühjust ja ilu. Koos heliloojatega on laval jazzansambel, keelpillid ning elektroonikaga Bert On Beats

Festivali avapäev, 24. aprill algab tasuta kontsertide päevaga, kus muusikast, joogast ja kunstist tulvil kontserdid toimuvad Vabal Laval, Fotografiska Tallinnas, Velvetis, Erinevate Tubade Klubis ja õhtu lõpeb Philly Joe’s jazziklubis. Hommikujooga taustale pakub muusikat Mihkel Mälgandi, Fotografiska Tallinnas saab kuulda lauljatar Liisi Koiksoni ning ansambel Rubundi kontserte. Disainiagentuuris Velvetis esitlevad oma lühialbumaid laulja ja kitarrist Jaan-Eerik Aardam ning võluv Raili Lilleorg oma ansambliga. Erinevate Tubade Klubis saab kuulda helilooja-pianist Bianca Rantala Triot ning pärast seda esitleb oma värsket noodiraamatut „Laulud ja lood“ 50. sünnipäeva tähistav kitarrist ja helilooja Jaak Sooäär. Õhtu lõpetavad Vabaduse väljakul asuvas Philly Joe’s jazziklubis värske muusikaga Otsa kooli ansamblid.

Selleaastasel Jazzkaarel on hea meel tervitada mitmeid artiste, keda on siia pikisilmi oodatud.  Festivali peaesinejad on Grammy auhindadega pärjatud Ameerika jazzidiiva Dee Dee Bridgewater koos Estonian Dream Big Bandiga ning legendaarne saksofonist Kenny Garrett värske stuudioalbumi Sounds From The Ancestors” muusikaga. Lisaks jõuavad Jazzkaarele fenomenaalne Rootsi bänd Dirty Loops ning jazzvokalistide tähistaevasse tõusnud prantslanna Cyrille Aimée

Rõõm on tervitada festivalil Ameerika jazzi- ja soulistaari China Mosest, Brasiilia mandoliinistaari Hamilton de Holandat, Iisraeli trompetisti Avishai Cohenit, Suurbritannia kaasaegset minimalistlikku heliloojat-pianisti Neil Cowleyt ning koostöös UNESCO muusikalinnade Tallinna ja Katowice ning Katowice JazzArt Festivaliga jõuavad esmakordselt Eestisse plaadifirma ECM ansambel Maciej Obara Quartet ja piireavardav freejazzi koosseis trio_io.

Oma 50. juubelit tähistab Jazzkaarel kitarrist Jaak Sooäär, kes musitseerib sünnipäevakontserdil ansambliga Eesti keeled, solistid Riho Sibul ja Vaiko Eplik. Kooslus Mingo Rajandi/Eva Koldits toob publiku ette uudisteosena passiooni „Elajannad”, oma uut muusikat harpejjile ja ansamblile esitleb Valter Soosalu, Siim Aimla Funk Band koos Alika Milova, Eleryn Tiidu, Silver Laasiga elustavad funk-muusika aegumatud hitid, Kalle Pilli Quintet‘ilt saab kuulda debüütalbumi Lantau” lugusid, Marten Kuningas ja bänd teevad kavaga Bowie 75” kummarduse popmuusika suurkujule, uue albumi muusikat esitleb Frankie Animal ning Cätlin Mägi põimib põnevasse helikangasse parmupillid ja elektroonika. Kadri Voorand ootab kuulajaid erilisele kontsertkulgemisele, noorkuslikku kirge lisavad festivali programmi Neon Fir ja Alfa Collective. Kodu- ja välismaiste artistide koostöös sünnivad kontserdid Siiri Sisask & Kristjan Randalu Lingua mea, Maria Faust Jazz Catastrophe, Tafenau & Vind Duo feat. Ricardo Padilla ning Aasta Jazzmuusik 2021 Holger Marjamaa astub lavale koos Heikko Remmeli & Lee Pearsoniga. Väikeseid muusikasõpru kutsutakse osa saama erilisest perekontserdist Pidu loomariigis”, kus näitlejatar-lauljatar Saara Pius koos ansambliga esitavad tuntud lastelaule jazzi võtmes. 

Kaheksandat korda toimub Jazzkaar inspireerivas Telliskivi Loomelinnakus, festivali kontserdid jõuavad ka Tartu, Viljandi, Rakvere, Kuressaare ja Haapsalu publikuni. 

33. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 24. aprillist 1. maini 2022 üle Eesti. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Kohtume Jazzkaarel!

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis.

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Nordic Hotel Forum, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, Seesam Kindlustus, Glamping Estonia ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Iisraeli Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond ja Rootsi Suursaatkond. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn UNESCO muusikalinn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Jazzkaar 2022 põhiprogramm:

Alfa Collective / Avishai Cohen Big Vicious” (Iisrael) / China Moses (USA) / Cätlin Mägi Luupiv parmupilliorkester” / Cyrille Aimée (Prantsusmaa) / DEE DEE BRIDGEWATER (USA) & Estonian Dream Big Band / Dirty Loops (Rootsi) / Frankie Animal / Hamilton de Holanda Jobim Trio (Brasiilia) / Holger Marjamaa, Heikko Remmel & Lee Pearson (Eesti-USA) / Jaak Sooäär 50” Eesti keeled feat. Riho Sibul & Vaiko Eplik / Joel Remmel & Peedu Kass ansambel Ood metsale”/ Kadri Voorand Kontsertlesila” / Kalle Pilli Quintet Lantau” / Maarja Nuut & Nicolas Stocker (Eesti-Šveits) /  Maria Faust Jazz Catastrophe (Eesti-Taani) / Maciej Obara Quartet (Poola-Norra-Rootsi) / Marten Kuningas Bowie 75” / Neil Cowley (UK) / Neon Fir / Rajandi/Koldits Elajannad” / Saar Pius & Band Pidu loomariigis” / Siim Aimla Funk Band feat. Alika Milova, Eleryn Tiit, Silver Laas Respect the Funk” / Siiri Sisask & Kristjan Randalu — Lingua mea (Eesti-Saksamaa-Kreeka-Luksemburg/USA) / Tafenau & Vind Duo feat. Ricardo Padilla (Eesti-Tšiili) / THE KENNY GARRETT and Sounds From The Ancestors (USA) / trio_io (Poola) / Valter’s Harpejji Band