Veel kirevam, rahvusvahelisem ja muusikaliselt põnevam.
Neljateistkümnendat korda toimuvale festivalile tulevad esinema silmapaistvad jazzmuusikud 15 maalt. Tänavu täieneb festivali osalevate maade geograafia Lõuna-Aafrika ja Trinidadiga. Lisaks Tallinnale jõuavad kontserdid Tartusse, Haapsallu, Viljandisse, Pärnusse, Võrusse ja esmakordselt ka Paidesse ning Põltsamaale. Väljapool pealinna on 11 kontserti, Tallinnas 36 kontserti, lisaks veel kümmekond kontserti klubides ning samapalju Tallinna ja Harjumaa koolides.
Tänavusel Jazzkaarel on mitmeid uusi tahke: Kunsti ja muusika päeval 19. aprillil toimuvad tasuta kontserdid heade eesti jazzmuusikute osavõtul Tallinna, Tartu ja Pärnu näitusesaalides.
Esmakordselt teeb Jazzkaar koostööd klassikalise muusika kollektiiviga – Hortus Musicus esitab keskaegset muusikat koos rahvusvahelise löökpillide ansambliga, mida juhatab Tanel Ruben.
Esimest korda on kavas üritus Tallinn Underground, mis seob alternatiivset muusikat, improvisatsioonilist tantsu ja moodi. Festivali muusikaskaala on taaskord avar ja põnev. Brad Mehldau, Jan Garbarek ja Richard Bona on tänavuse festival peaesinejad. Festivali avab kontserdiga 12. aprillil Sakala keskuses maailmamainega 32-aastane USA virtuoos Brad Mehldau. Samal kontserdil astub üles ka eesti jazzpianistide eliit ning toimub klaverimaraton.
Norra saksofonisti Jan Garbareki Grupp ja Kameruni laulja-bassisti Richard Bona ansambel on tagasi kutsutud kui Jazzkaare kuulajate lemmikud – Garbareki kontsert 1997. aastal ja Bona kontsert läinud aastal olid ülimenukad.
Bluusivärve toob festivalile mainekas USA kitarrist Hiram Bullock oma ansambliga, maailmamuusikat esitavad eksootiline Mad Sheer Khan Alzheeria-India muusikutega Pariisist, Esta Iisraelist ning Gloria Bosman Lõuna-Aafrikast.
Euroopalikku jazzikultuuri esindab Jan Garbareki kõrval plaadifirma ECM artist, just viimastel aastatel oma kuulsuse tipule kerkinud trompetist Tomasz Stanko.
Improvisatsiooniliste vaimukustega hiilgavad Der Rote Bereich Saksamaalt ja Han Bennink Hollandist. Moodsa jazzi kõrgpilotaazhi esindavad Bobby Previte, Brandon Ross, Mat Maneri, Stewe Swallow ja Wayne Horvitz kavaga Counterclockwise. Uue kavaga tuleb oma kümnenda sünnipäeva kontserdile eesti uue jazzi lipulaev Weekend Guitar Trio, kes äsja lõpetas ka uue plaadi salvestamise.
Uued kuumad nimed maailma jazzikaardil on Victor Davies Group Inglismaalt, Koop Rootsist ning noJazz Prantsusmaalt. Uue tantsulise ja maailmse jazzmuusika lainele on häälestunud ka Romb ja Tanel Ruben & Victoria Eestist. Meie noored lauljad saavad end proovile panna päeval Vokaal ja Võimalused, kus peaesinejaks on Saksa vokaalakrobaat-kitarrist Peter Fessler.
Lisaks kontsertidele saab vaadata Krzystof Komeda loomingule pühendatud filmiprogrammi «Oli kord jazz», mis jõuab festivalile tänu Poola saatkonnale.
Kindlasti tasub tähele panna eesti muusikuid Jazzkaarel, nende seas duo Raivo Tafenau & Meelis Vind, Jürmo Eespere ansamblid ja 70ndate tantsumuusikat mängiv Lament. Latiinojazzi pakub Anneli Kadakas Kvintett.
Festivali eelarve on 4,5 miljonit eesti krooni. Jazzkaare suurimad toetajad on Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Kultuurkapital. Peasponsoritena jätkavad Jazzkaare pikaaegsed parterid Eesti Päevaleht, Vikerraadio ja hotell Viru. Koostöö jätkub ka teiste sponsoritega nagu Aktaprint, Tallinna sadam, Finnair, Silja Line, Hansabuss ja Kodupaber. Põnevamaid üritusi esitlevad Nokia, Tele2, Hennessy, Unicom ja Japauto. Institutsioonidest on festivali toetajateks USA saatkond, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, British Council, Prantsuse kultuurikeskus ja Goethe Instituut.
Anne Erm, Jazzkaar