AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

09/04/2019 Festivali Jazzkaar linnaruumiprojekt alustab

Uudised

Jazzkaare linnaruumiprojekt viib alates tänasest muusika koolidesse ja lasteaedadesse üle Eesti. Sel nädalal jõutakse kokku 9 kooli ja lasteaeda.

 

Juba 10. aastat toimub Jazzkaarele eelneval nädalal linnaruumiprojekt, mis viib muusika kontserdisaalidest välja. Muusikud rõõmustavad alates tänasest lapsi koolides ja lasteaedades.

 

Kokku toimub Jazzkaare linnaruumi projekti raames ligi 90 aktsiooni, mis viivad jazzihelid kaubanduskeskustesse, ühistransporti, tänavale, kohvikutesse, ülikoolidesse, haiglatesse ning paljudesse teistesse paikadesse, kus muidu live-muusikat ei kuule.

 

Festivali eel 15.-18. aprillini saab muusikat kuulda üle Eesti rongis teel Tartusse, Viljandisse ja Harjumaale. Üllatuslikud pop-up kontserdid jõuavadki neisse paikadesse ning lisaks ka Pärnusse. Ole valmis!

 

Linnaruumiprojekti 10. sünnipäeva puhul jõuavad jazziüllatused uutesse sfääridesse – muusika heliseb jääkarudele Tallinna Loomaaias, kaitseväelastele Staabi- ja sidepataljonis ning võtab võimust ARSi majas ühendades majaliste eestvedamisel animatsiooni, tantsu ja kunsti jazziga. Viru Keskuse Rahva Raamatus toimub luulejazzi kontsert, raadiomajas vahva liftijazz ning läbi linna liigub ka meeleolukas jazzirongkäik. Linnaruumi esinejate seast leiab nii kogenud muusikuid nagu Marianne Leibur, Siim Aimla, ETV tütarlastekoor kui ka alles tuntust koguvaid värskeid jazzmuusikuid. Jazzkaare linnaruumi projekt kestab 9. – 28. aprillini üle Eesti ning on kõigile tasuta.

 

Koostööpartnerid: Reval Café, Viru Keskus, Sally Stuudio, Elron, Tallinna Kunstihoone, Tallinna Loomaaed, Solaris keskus, LVLup! Muusem, Nukufilmi Lastestuudio, Caffeine, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, My City Hotel, Tallinna Lennujaam, ARSi Maja, Rahva Raamat, Eesti Rahvusraamatukogu, ERR Raadiomaja, KAFO, Wabadus, Balti Jaama Turg, Hiiu Ravikeskus, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, SA Autistika, Põhja-Eesti Pimedate Ühing, Põhja-Tallinna Sotsiaalkeskus, Staabi- ja sidepataljon, Foorumi Keskus, Tallinna Linnatranspordi AS, Tartu Hooldekodu, Pärimusmuusika Ait, Viljandi Haigla, Viljandi Centrum, Pärnu Haigla, Eakate kodu Sõprus, Pärnu Bussijaam, Saku Päevakeskus.

 

19.– 28. aprillil toimuv Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva, tuues muusikasõpradeni senisest veelgi enam sündmusi. Jazzkaar 2019 peaesinejad onBobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. Mitte ühelgi varasemal aastal pole esitlenud nii paljud Eesti artistid festivalil enda uut loomingut. Koos Vikerraadioga meenutame alates veebruari algusest Jazzkaare algusaastaid saatesarjas “Jazzkaar 30”. Varasemate aastate Jazzkaare lippudest on koostöös Viljandimaa erivajadustega inimestega valminud eksklusiivsed praktilised kandekotid.

 

Sünnipäevale vääriliselt saavad kõik jazzisõbrad soetada endale ka pehmed „Kuulan jazzi“ pusad. Koos festivaliga tähistab juubelit järgmisel nädalal alustav Jazzkaare linnaruumi projekt. Juba 10. aastat järjest toimuvad kontserdid Eesti koolides, lasteaedades, haiglates,  kohvikutes ning paljudes teistes ootamatutes paikades, kuhu muusika muidu ei jõua.

 

Festivali Jazzkaar peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. 2019. aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Bobby McFerrin “Gimme 5” kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ning toetavad Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Goethe Instituut Eestis, Prantsuse Instituut ja Ungari Instituut. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.