Festival Jazzkaar 2022 kogus üle 18 000 külastuse - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

07/05/2022 Festival Jazzkaar 2022 kogus üle 18 000 külastuse

Uudised

33. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimus taas traditsiooniliselt aprillikuus, pakkudes jazzisõpradele kaheksa päeva jooksul 146 muusikasündmust, kus esinesid artistid 14 riigist. Üle 18 000 festivali kontserdite külastuse annavad kinnitust, et inimestel on taas suur soov kultuurisündmustest osa saada.

Jazzkaar 2022 toimus 24. aprillist 1. maini Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja Fotografiska Tallinnas ning Alexela Kontserdimaja ja veel kuues linnas üle Eesti, pakkudes kuulajaile 146 erinevat muusikasündmust. Lisaks põhiprogrammile sai nautida tasuta päeva kontserte, kodukontserte, linnaruumiprojekti kontserte jne. Festivali artistide kontserdid jõudsid ka Tartu, Kuressaare, Viljandi, Pärnu, Haapsalu ja Rakvere publikuni. Festival kogus üle 18 000 külastuse, kontserdipiletiga muusikasõpru oli üle 9000.

„Oli tunda, et festivali toimumine üle kahe aasta taas aprillis, oli oodatud nii muusikute, publiku kui ka meeskonna poolt. Festivalil tekkis „see eriline“ tunne, mis puudutas kõiki. Rõõmustame, et kõik, mida olime planeerinud, sai teoks ja rohkemgi veel. Taas saabusid festivalile välisartiste kaugematest riikidest nagu näiteks Brasiiliast ja USA-st ning see võimaldas pakkuda mitmekesist festivali programmi. Külalisartistid olid suurepärased, kuid suurimad üllatajad olid Eesti muusikud, kelle isikupärast uudisloomingut jagus festivali igasse päeva. See tõestas taas, et Eesti jazzil on oma nägu ja tegu ning on tugevam kui kunagi varem. Meeskonna südame teeb soojaks rahvusvahelised kiidusõnad festivali korraldusliku professionaalsuse ja programmi kvaliteedi kohta,” kommenteerib äsja lõppenud festivali kunstiline juht Anne Erm.

Jazzkaare programmis esinesid 14 riigi muusikud 41 kontserdiga üle Eesti. Avakontsert tõi kuulajateni Peedu Kassi ning Joel Remmeli uudisteose „Ood metsale”, festivalil sai kuulda kauaoodatud jazzilegende nagu Dee Dee Bridgewater, Kenny Garrett ja Hamilton de Holanda, kõlasid ansamblite festivalidebüüdid, esitleti uusi albumeid ja koosluseid ning nii kodu- kui ka välismaise publiku südamed võitsid mitmed Eesti artistid. Sel aastal tõid kontsertidele täismaja kauaoodatud Rootsi menubänd Dirty Loops, sillerdava hääle ning suurepärase huumorimeelega Cyrille Aimée, Marten Kuningas oma kavaga „Bowie 75” ning samuti lauljataride Liisi Koiksoni ning Anett Tamme kodukontserdid.

Klassikaraadio, kes pälvis sel aastal Jazziedendaja 2022 tiitli, vahendusel jõudsid inimeste kodudesse 7 Jazzkaare kontserti, mis on järelkuulatavad kõigile soovijatele. Eesti Jazziauhindade jagamise ning sellele järgneva Holger Marjamaaa trio kontserdi kandis üle Eesti Päevalehe portaal koostöös Philly Joe’s TV-ga.

16. korda toimus festivali lahutamatuks osaks saanud linnaruumiprojekt, mille raames leidis aset 91 erinevat kontserti Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Viljandis. Noored jazzitalendid esinesid haiglates, päevakeskustes, bussijaamades, turgudel, koolides, lasteaedaes ja mujal avalikus linnaruumis, neid kontserte kuulas üle 6800 inimese. Tasuta kontsertide päeva raames toimus kaheksa eriilmelist muusikasündmust, mida nautis üle 600 inimese. Jazzijuttude raames rääkis oma loo menubänd Dirty Loops; arutleti, kuidas saada suurte plaadifirmade artistiks ning tutvustati UNESCO muusikalinnade temaatikat.

 

Jazzkaar 2022 arvudes:

– 41 põhiprogrammi kontserti, sh 3 kodukontserti;
– 91 linnaruumiprojekti kontserti;
– kaheksa tasuta kontsertide päeva sündmust;
– kolm jazzijuttu;
– kokku 144 muusikasündmust üle Eesti;
– üle 600 tasuta kontsertide päeva külastuse;
– 6880 linnaruumiprojekti külastust;
– kokku üle 18 000 kontserdikülastuse;
– üle 9000 piletiga külastuse;
– üheksa kontserdipaika üle Eesti;
– muusikud 14st riigist;
– 115 vabatahtlikku aitasid korraldada festivali;
– koostöö UNESCO muusikalinnade raames Katowice JazzArt Festivali ja Tallinna vahel;
– ligi 15 välisdelegaati üle Euroopa (välisajakirjanikud, festivalide korraldajad ja jazziklubide eestvedajad);
– Jazzkaare meediatiimi 14 vabatahtlikku fotograafi tegid festivalist ca 3300 fotot.

33. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimus 24. aprillist 1. maini 2022 üle Eesti. Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis.

Festivali peasponsorid olid JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Nordic Hotel Forum, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitles Viru Keskus. Festivalikeskust aitasid püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Toetasid Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, Seesam Kindlustus, Glamping Estonia ja ERR. Oma maade muusikuid aitasid Eestisse tuua Iisraeli Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond ja Rootsi Suursaatkond. Festivali toetasid Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn UNESCO muusikalinn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Jazzkaar 2022 põhiprogramm:

Alfa Collective / Avishai Cohen „Big Vicious” (Iisrael) / China Moses (USA) / Cätlin Mägi „Luupiv parmupilliorkester” / Cyrille Aimée (Prantsusmaa) / DEE DEE BRIDGEWATER (USA) & Estonian Dream Big Band / Dirty Loops (Rootsi) / Frankie Animal / Hamilton de Holanda Jobim Trio (Brasiilia) / Holger Marjamaa, Heikko Remmel & Lee Pearson (Eesti-USA) / „Jaak Sooäär 50” Eesti keeled feat. Riho Sibul & Vaiko Eplik / Joel Remmel & Peedu Kass ansambel „Ood metsale”/ Kadri Voorand „Kontsertlesila” / Kalle Pilli Quintet „Lantau” / Maarja Nuut & Nicolas Stocker (Eesti-Šveits) /  Maria Faust Jazz Catastrophe (Eesti-Taani) / Maciej Obara Quartet (Poola-Norra-Rootsi) / Marten Kuningas „Bowie 75” / Neil Cowley (UK) / Neon Fir / Rajandi/Koldits „Elajannad” / Saar Pius & Band „Pidu loomariigis” / Siim Aimla Funk Band feat. Alika Milova, Eleryn Tiit, Silver Laas „Respect the Funk” / Siiri Sisask & Kristjan Randalu — Lingua mea (Eesti-Saksamaa-Kreeka-Luksemburg/USA) / Tafenau & Vind Duo feat. Ricardo Padilla (Eesti-Tšiili) / THE KENNY GARRETT and Sounds From The Ancestors (USA) / trio_io (Poola) / Valter’s Harpejji Band