Esmaspäeval avab New Wind Jazz Orchestra jazzikontsertide programmi! - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

18/05/2021 Esmaspäeval avab New Wind Jazz Orchestra jazzikontsertide programmi!

Uudised

Esmaspäevast, 24. maist saavad jazzisõbrad nautida kontserte tavapärases keskkonnas – kontserdisaalide uksed on taas avatud. Ligi kolm kuud kestnud vaikuse järel astub esimesena publiku ette New Wind Jazz Orchestra kontserdiga „Uued loojad, uued tuuled“. Reedel, 28. mail esinevad rahvusvahelise mainega muusikud bassist Hadrien Feraud Prantsusmaalt, pianist Holger Marjamaa Eestist ja trummar Jussi Lehtonen Soomest.  

Veebruaris alanud Talvejazz jõudis ära oodata kevade ja jätkame sealt, kus pooleli jäi. Talvejazzi kontsertide fookuses on meie uued heliloojad-arranžeerijad ning rahvusvaheliste artistide ja Eesti muusikute koostööd. Juba esmaspäeval, 24. mail jõuab publikuni New Wind Jazz Orchestra värske kava „Uued loojad, uued tuuled“, kus saab esmaettekandes nautida üheksa noore looja uusi kompositsioone ja arranžeeringuid. Selleks kontserdiks valmisid üheksal autoril, kellest tervelt kuus on naised, uued kompositsioonid ja arranžeeringud. Orkestri juht on momendil Saksamaal õppiv helilooja-saksofonist Lauri Kadalipp. Noore kollektiivi eesmärk on jõuda rahvusvahelisele tasemele ja tutvustada Eesti muusikat ning muusikuid rahvusvahelisel areenil. Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga. 
 
Talvejazzi hooajale paneb punkti 28. mail rahvusvahelise haardega Eesti pianist Holger Marjamaa, kes on kontserdi partneriks valinud Prantsuse bassisti Hadrien Feraud. Esmakordselt Eestisse jõudev bassist on kontserte andnud ja salvestanud kümnete maailma jazzitippudega, pikaajaline koostöö seob teda kitarrist John McLaughlini ja hiljuti lahkunud legendpianisti Chick Coreaga. Duoga liitub Soome hinnatud trummar Jussi Lehtonen. Lisaks Tallinna kontserdile annab 27. mail trio kontserdi ka Viljandi Pärimusmuusika Aidas. 
 
Korraldajad jälgivad sündmuse läbiviimisel riiklikult kehtestatud nõudmisi ürituste korraldamiseks ning lisaks on läbi mõeldud lisameetmed, et publikul, muusikutel ja korraldajatel oleks võimalikult turvaline sündmusel osaleda. 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee
 
Kontserthooaja Talvejazz 2021 peatoetajad on kohvipartner JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastapartnerid BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn. Kontserdid toimuvad koostöös Eesti Jazzliidu ja Prantsuse Instituudiga.