Esita oma lemmik Eesti Jazziauhindadele! - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

22/02/2023 Esita oma lemmik Eesti Jazziauhindadele!

Uudised

Eesti Jazzliit ja Jazzkaar annavad 17. korda välja Eesti olulisimad jazzivaldkonna tunnustused. Kuni 1. märtsini saavad soovijad esitada kandidaate Eesti Jazziauhindaele viies kategoorias — Aasta Jazzmuusik, Aasta Jazzansambel, Noor Jazzitalent, Aasta Jazzihelilooja ning Aasta Jazziedendaja. Esita oma lemmikud siin.

Eesti Jazziauhindade eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid ning aidata kaasa jazzivaldkonna arengule. 2023. aasta jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks Jazzkaar 2023 festivalil, 25. aprillil kell 18.00 Vaba Laval enne eelmise aasta Aasta Jazzmuusiku tiitli laureaadi Kirke Karja kontserti, Karja/Renard/Wandinger goes XL.

Aasta Jazzmuusiku auhinnaga tunnustatakse professionaalsemaid eesti kodanikest või residentidest artiste, kes on kolme viimase aasta jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Jazziauhinna on pälvinud Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Siim Aimla, Raivo Tafenau, Kristjan Randalu, Villu Veski, Taavo Remmel, Meelis Vind, Kadri Voorand, Maria Faust, Mart Soo, Mihkel Mälgand, Raul Sööt, Joel Remmel, Holger Marjamaa ja Kirke Karja. 

Noore Jazzitalendi auhinnaga tunnustatakse noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustatakse nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi auhinnale saab esitada kuni 26-aastased andekaid muusikuid, kes paistavad silma aktiivse ja silmapaistva loomingulise tegevusega. Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel Remmel, Kaspar Kalluste, Holger Marjamaa, Kirke Karja, Aleksander Paal, Heikko Remmel, Janno Trump, Lauri Kadalipp, Karmen Rõivassepp, Marianne Leibur, Rita Ray ning Anett Tamm.

Aasta Jazzansambli tiitel on loodud innustamaks kollektiivide omaloomingut ja kontserttegevust. Auhinnale saab esitada loominguliselt aktiivseid kollektiive, mille koosseis on vähemalt duo, juhtliige Eesti kodanik või resident ning mis on edukalt tegutsenud vähemalt kolm aastat. Ansamblil peab olema ilmunud üks album. 2016. aastal võitis esimese Aasta Jazzansambli tiitli Estonian Voices, seejärel on tiitli pälvinud Peedu Kass Momentum, Kirke Karja Quartet, JT Conception, Kadri Voorand in duo with Mihkel Mälgand, Joel Remmel Trio ning viimati Sooäär/Yaralyan/Ounaskari. 

Aasta Jazzihelilooja auhind tunnustab jazziheliloojaid, kes panustavad meie valdkonna muusikalise pärandi loomisse ning teevad koostööd muusikutega nii Eestis kui ka väljaspool. Auhinnale on oodatud esitama loominguliselt viljakaid jazziheliloojaid/loomingulisi rühmitusi, kes on viimase kahe aasta jooksul silma paistnud oma heliloominguga ja/või kellelt on tellitud teoseid. Teos peab olema noodistatud ja kontserdil ette kantud. Auhinna on varasemalt pälvinud Kristjan Randalu, Maria Faust, Mingo Rajandi, Erki Pärnoja ning ning 2022. aastal pälvis auhinna Peedu Kass. 

Jazziedendaja auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Jazziedendaja auhinna on pälvinud Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Narvas Boris Paršin, Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt, Viljandi jazzisündmuste korraldaja Aivar Trallmann, Valter Ojakäär oma panuse eest Eesti jazzi, Guido Kangur ja Pille Lukin Sõru Jazz eestvedamise eest, kitarrist Tiit Paulus panuse eest jazzmuusika õpetamisse, Philly Joe’s jazziklubi, jazzifotograaf Rene Jakobson, pedagoog Kristiina Liivik panuse eest Saue muusikakoolis ning Visioon festivali juures, Raadio Tallinn ning Maian Kärmas, Tudengijazzi (TUJA), Philly Joe’s TV ning eelmisel aastal Klassikaraadio. 

Oma kandidaadid saad esitada 1. märtsini siin. Kõigi panustajate vahel loosime kutse kahele Eesti Jazziauhindade üleandmisele ning sellele järgnevale kontserdile. 

Eesti Jazziauhindade üleandmist toetavad JURA, Telliskivi Loomelinnak, Eesti Päevaleht ja Eesti Autorite Ühing. 

Pressipildid leiab SIIT.

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis.
Eesti Jazzliidu käekäigule ela kaasa läbi kodulehe, Facebooki ning Instagrami

Festival Jazzkaar 2023 peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Tallink, Aktaprint ja hotellipartner Nordic Hotel Forum. Michelle David & The True-tones kontserti esitleb Seesam kindlustus. Festivalikeskust aitavad püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital