Ameerika jazzitäht Cécile McLorin Salvant esineb Jõulujazzil 30. novembril Alexela Kontserdimajas - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

07/09/2023 Ameerika jazzitäht Cécile McLorin Salvant esineb Jõulujazzil 30. novembril Alexela Kontserdimajas

Uudised

Esmakordselt jõuab Eestisse kolme Grammy auhinnaga pärjatud uue generatsiooni staar Cécile McLorin Salvant.  Piletid on tänasest müügil, kiirematele 30% soodsamad

Cécile McLorin Salvanti jõulises karakteris kohtuvad intiimne ja hingestatud esitluslaad ning tema hääles mänglevad elegants, sensuaalsus ja sügavus. Cécile McLorin Salvant on üks briljantsemaid kaasaegse vokaaljazzi esindajaid. Eesti kuulajad on seda erilist noort staari oodanud kolm aastat. Cécile McLorin Salvanti kontsert koos pianist Sullivan Fortneriga oli Jazzkaare kavas 2020. a, kuid üleilmne pandeemia tühistas kõik kontserdid. Seda suurem rõõm on nüüd esitleda Cécile’i koos tema ansambli ja tema kõige värskema, nii ajalooliselt, emotsionaalselt kui ka žanriliselt laiahaardeliseima kauamängiva „Mélusine“ muusikaga. Kontserdil kuuleb kümne sajandi jooksul loodud lugusid trubaduuride laulust prantsuse šansoonini. Kirglik, loov, teatraalne ja teravmeelne – Cécile on kompromissitu vokaaljazzi piiride avardaja,” tutvustab jazzistaari Anne Erm

Lauljatari peetakse teenitult üheks kõige briljantsemaks kaasaegsetest jazzvokalistidest, kiidetakse tema meisterlikku vokaaltehnikat, laia hääleulatust, isikupärast esitluslaadi ja otsingulisust. Tema oskus siduda minevikku kaasajaga, paneb usutavalt hingama nii unustatud pärlid kui urbaansed toonid. 

Cécile McLorin Salvant tuuritab oktoobris ja novembris Austraalias ja Euroopas, andes oma tuuri viimase ja ühtlasi ainsa kontserdi Põhjamaades Tallinnas festivalil Jõulujazz.

Festival Jõulujazz toimub 29. novembrist 15. detsembrini. Kogu festivali programm kuulutatakse välja oktoobri alguses. Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis. Piletid on müügil Piletikeskuses alates 7. augustist kell 9.00. 

Pressifoto leiab SIIT

Festivali Jõulujazz peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Tallink, Aktaprint ja Nordic Hotel Forum. Gregory Porteri kontserdi aitab Eestisse tuua NOBE. Festivali toetavad Reval Café, Noblessneri sadamalinnak, Haage Vesi ja ERR. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja UNESCO muusikalinn Tallinn.