AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

02/01/2013 Algab “Koolijazz=Jazzikool”

Uudised

2. – 4. jaanuarni 2013 toimub Viljandis üheksas noorte rütmimuusikute festival „Koolijazz=Jazzikool”. Festivali õpitubadesse on registreerunud 76 noort, kes kolmel päeval töötavad erialastes õpitubades eesti tunnustatud jazzmuusikute juhendamisel.
Kolmel õhtul toimuvad Viljandi Pärimusmuusika Aidas avalikud kontserdid, milledele sissepääs on sümboolse hinnaga või suisa tasuta.

Nii on avaõhtul, 2. jaanuaril laval muusikakoolide bändid Pärnust, Tartust, Alatskivilt, Kuressaarest, Viljandist ja mujalt. 3. jaanuaril on laval festivali külalised: Raul Söödi juhendatav EMTA II kursuse bänd, peaesinejaks ansambel Ajavares ja kirsiks tordi peal looperiga Kadri Voorand koos aasta 2012 noore jazzmuusikust pianisti Joel Rasmus Remmeliga.

Festivali lõppkontserdil on laval üheksa erinevat instumendipõhist koosseisu koos juhendajatega, kõlab see, mis valmib õpitubades.

Liina Saar, Kadri Voorand – vokaalansamblid;
Jaan Jaago Paul Daniel – kitarriansamblid;
Mingo Rajandi – bassiansambel,
Joel-Rasmus Remmel – klahvpilliansambel,
Ahto Abner – löökpilliansambel,
Jaak Sooääre bänd ja Teet Raiki juhendatav bigbänd.

Lisaks eelnimetatuile jagavad noortele elu- ja muusikakogemusi Kalju Komissarov (avaloeng), Virgo Sillamaa (Kõlakool) ja Reigo Ahven (rütmika).