Aasta jazzmuusik 2024 on laulja ja helilooja Karmen Rõivassepp - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

27/04/2024 Aasta jazzmuusik 2024 on laulja ja helilooja Karmen Rõivassepp

Uudised

Reedel, 26. aprillil tunnustati Eesti Jazzliidu ja festivali Jazzkaar poolt Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid. Eesti Jazziauhindu jagati 18. korda ning auhindu anti kuues kategoorias. Tseremoonia toimus festivalil Jazzkaar enne Aasta Jazzmuusik 2023 Janno Trumbi kontserti.

Aasta Jazzmuusik 2024 tiitli pälvis laulja, helilooja ja arranžeerija Karmen Rõivassepp, kes viimased üksteist aastat tegutsenud Taanis ning tituleeriti mullu ka Aasta Jazziheliloojaks.  Noore Jazzitalendi auhinna sai kontrabassimängija ja basskitarrist Kertu Aer, keda jazzmuusikaõpingud on viinud nii Rootsi kui Norrasse. Aasta Jazzihelilooja on pianist ja helilooja Kirke Karja, kes on kirjutanud muusikat nii kammeransamblitele kui ka orkestritele. Pärjatud sai ka Karja rahvusvaheline trio Karja/Renard/Wandinger, mis pälvis Aasta Jazzansambli tiitli. Aasta Jazziedendajaks tituleeriti saksofonist Raivo Tafenau ja TAFF:fest ning Eesti Päevalehe publiku lemmikuks hääletasid muusikasõbrad noore saksofonisti ja muusikapedagoogi Allan Kaljaste

Aasta Jazzmuusikut tunnustati 3500 euroga koostöös Piletikeskusega. Aasta Jazzansamblit tunnustati 2000 euroga Eesti Autorite Ühingult, Noor Jazzitalent pälvis 2000 eurot Telliskivi Loomelinnakult, Aasta Jazzihelilooja sai 2000 eurot Eesti Autorite Ühingult ning Aasta Jazziedendaja sai kingituseks JURA E6 kohvimasina festivali peatoetajalt JURAlt. Publiku lemmik sai auhinnaks 2000 eurot Delfi meedia reklaamikrediiti.

Galerii auhinnagalast leiab SIIT, fotode autor on Siiri Männi. Eesti Jazziauhindadest tegi ülekande Eesti Päevaleht, ülekannet saab järele vaadata SIIT

35. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 21.–28. aprillini 2024 üle Eesti. Festivali Jazzkaar kodu on juba kümnendat korda inspireerivas Telliskivi Loomelinnakus. Tutvu festivali kava ja artistidega kodulehel www.jazzkaar.ee. Jazzkaare tegemistel hoia silma peal Facebookis ja Instagramis. Piletid müügil Piletikeskuses.