Akustiliselt kõlasid NOËPi lood palju nukramalt.
Minu jaoks selgus, et umbes kolmveerand tema lauludest on raskemeelsete sõnadega. Rõõmsa meloodia ja beat’i kõrvalt ei olnud ma seda varem märganud. Andres Kõpper laulis väga emotsionaalselt ja valu, mis lauluga seostus, oli häälest tunda.
Klaver ja elektrikitarr olid kontserti jaoks ideaalne valik. Varem polnud ma laule kuulates kitarripartiile keskendunud ja sellepärast ma ei osanudki oodata, kui palju erinevaid helisid üks elektrikitarr suudab toota. Jaan-Eerik Aardami tundlik mängimine oli kõrvale väga nauditav. Andres Kõpperi ja Jaan-Eerik Aardami omavahelised vestlused laulude vahel olid naljakad: “See on su lemmiklugu? Päriselt või?” küsis Kõpper Aardamilt, kui too laulu esimeste akordide peale “Jess!” hüüdis.
Kontserdi alguses, kui rahvas veel kogunes, oli mul publiku pärast veidi piinlik. Teadaolevalt ilmub jazzipublik stiilse hilinemisega, kuid mõni inimene marssis suure lärmiga uksest sisse pool tundi pärast kontserdi algust. Tundus, et esinejad ei lasknud sellest õnneks ennast segada, nemad mängisid ja laulsid väga hästi. Andres Kõpper tänas publikut kontserti kuulama tulemast, sest saal oli tõesti täis!
Andres Kõpperi hääl on põneva tooniga. Ma arvan, et peale heade laulude kirjutamisele aitab ka see tema populaarsusele kaasa. Ma ei oska tema häält hästi kirjeldada, aga eriti kõrgetes nootides on kume ja sügav hääl äratuntav. Samuti mainis Kõpper, et see on NOËPina tema esimene kontsert, kus tal pole laval arvutit ning see võtab juba 75% esinemisnärvi ära, sest ei pea muretsema arvuti katkiminemise või tühjakssaamise pärast.
Publik nautis kontserti aplausi põhjal väga – sest muusikud saadeti lavalt soojade rõõmuhüüete ja valju plaksutamise saatel. Ma usun, et ka tulevikus võime duot koos esinemas kuulda.
NOËP akustiline
10. oktoobril 2020 Vaba Laval Tallinnas
Koosseis:
NOËP – vokaal, elektroonika, klahvpillid
Jaan-Eerik Aardam – kitarrid
Vaata kontserdi pildigaleriid siit.