Rhino Jazz annab välja kaheplaadilise kogumiku «Punk Jazz», mis pakub adekvaatse pildi fretless bassi mängustiili revolutsiooniliselt uuendanud mehe loomingust.
Muu hulgas on Jaco Pastorius üks Richard Bona suuri eeskujusid, Oma mullusel etteastel Tallinnas mängis Bona ühe loo Pastoriuse repertuaarist ja tema mälestuseks. Legend räägib, et Jaco oli sama novaatorlik kui Bona, kes ise endale prahist kitarre meisterdas. Pastorius kiskus tangidega basskitarril rifid välja ja lihvis pillil kaela siledaks, et mängida nii nagu ei keegi enne teda.
Teismelisena mängis Floridas kasvanud indiaaniverd Pastorius R&B bändides, kuid 70ndate keskpaigas teenis ära jazz-rocki ja fusion-jazzi ringkondade imetluse. Olles endale nime teinud Pat Metheny ansamblis, liitus Pastorius 1976. aastal Joe Zawinuli kuulsa ansambliga Weather Report ja mängis selle ridades kuni 1980. aastate alguseni. Kriitikute sõnul tegi bassist kaasa ansambli parimateks jäänud plaatidel.
Tema kui muusiku lugu oli traagiline, kuna 80ndatel langes ta alkoholi ja uimastite küüsi. Lugusid sellest võib kõneleda tihti Tallinnat külastav trummar Brian Melvin, kes sellel perioodil Jaco Pastoriusega mitmel plaadil koos musitseeris. Jaco Pastorius suri vaid 36-aastasena 1987. aastal, jättes endast maha arvestatava muusikalise pärandi.
«Punk Jazz: The Jaco Pastorius Anthology» sisaldab valitud lugusid kahelt Jaco Pastoriuse kõige olulisemalt sooloplaadilt – 1976 ilmunud debüütalbumilt ja 1981 ilmavalgust näinud plaadilt. «Word Of Mouth». Samuti kõlavad valitud palad tema koostööst pianist Paul Bley’ga, katked Joni Mitchelli plaatidelt, kus ta kaasa lõi ning lood Pat Metheny albumitelt.
On ka varem avaldamata lugusid, nende seas loo «The Chicken» varane versioon, mis salvestatud Pastoriuse kodus ning kontsertvõte loost «Amelia», mis on pärit ajast, kui bassist lõi kaasa ansamblis Wayne Cochran’s C.C. Riders.
Plaadile on saatesõna kirjutanud Bill Milkowski.