Euroopa Ringhäälingute Liidu jazziprodutsentide aastakoosolek ja EBU jazzorkestri kontsert toimusid 28. maist 2. juunini Istanbulis. Eesti Raadiot esindas Anne Erm.
EBU Big Band koosneb eri maade tippmuusikutest, kes nädala jooksul valmistavad ette võõrustajamaa poolt pakutud kontserdiprogrammi ja esitavad seda ühel või mitmel kontserdil. EBU jazzorkestri kontserdid on toimunud järjepidevalt alates 1965.aastast ühes EBU liikmesriikidest.
Kontsert kantakse üle paljudes Euroopa raadiotes. Ühe kontserdi kuulajaskond on ca 3 miljonit jazzisõpra. Istambulis toimus 2 kontserti, millest ühe kandis üle Raadio ja teise Türgi televisioon. Eestit esindas EBU jazzorkestris kitarrist Jaak Sooäär. Varem on selles rahvusvahelises jazzorkestris mänginud Tõnu Naissoo, Jaak Oserov, Urmas Lattikas ja Raivo Tafenau.
Seekordne orkestri koosseis oli väga tugev, imetlust äratasid trompetistid ja rütmigrupp, kus erilisi kiidusõnu pälvisid trummar Erik Smith Norrast ja meie kitarrist Jaak Sooäär. Kontserdi kava koosnes eranditult Türgi heliloojate loomingust, kellest paljud olid õppinud USA-s Berkelee kolledžis ja eelistasid ameerikalikku bigbändi stiili. Türgi rahvamuusika intonatsioonidel põhines vaid üks pala, kus sooloinstrument oli zurna.
Muusikute jamsession toimus kahel õhtul kahes erinevas Istambuli jazziklubis. (Kokku on neid linnas kuus. Türgi muusikute kõrval mängivad seal tihti ka Ameerika muusikud..) Jazziprodutsentide kohtumisel arutati EBU lähiaastate tegevust, kontserdiprogramme, toimumiskohti, plaanis on ka mitmed Jazzkaare kontsertide salvestused. Tänavukevadiselt Jazzkaarelt saavad Euroopa muusikasõbrad kuulda Brad Mehldau ja Tomasz Stanko kontserte. Teeneka esimehe Lars-Göran Ulanderi asemel valiti jazzisektsiooni uueks juhiks Daniel Vachon Kanadast.
Põhiline muutus EBU senises tegevuses on see, et EBU jazzorkestrina hakkab esinema Euroopa Noorte Jazzorkester Swinging Europe, mille kutsus kokku teenekas taani jazzmuusik, Copenhageni Rütmimuusika Konservatooriumi asutaja ja kauaaegne direktor Eric Moseholm. See orkester, mida toetavad Euroopa Liit ja Taani Valitsus, koosneb samuti eri maade tippmuusikutest ja mängib igal aastal uues koosseisus. Erinevus on see, et muusikute vanusepiir on 30 aastat. Uus orkester hakkab kandma nime EBU Youth Jazz Orchestra. EBU jazziprodutsendid soovitavad orkestrisse oma maa parimaid muusikuid. Võõrustajamaa produtsent valib dirigendi, kes aitab valida kava ja teeb arranžeeringud. Ettevalmistatud kavaga antakse eri maades 10-15 kontserti, millest kaks viimast salvestatakse EBU jaoks.
Orkestri kontserttegevuse laienemine võimaldab Euroopa Ringhäälingute Liidu tegevust jazzmuusika valdkonnas paremini tutvustada ja annab noortele muusikutele võimaluse leida uusi kontakte ja koostööpartnereid edaspidisteks projektideks. Tänavu juulis esineb orkester Taanis, Saksamaal, Šveitsis ja Itaalias. Järgmisel aastal Taanis, Brasiilias ja Šveitsis, siis juba EBU egiidi all.