35. Jazzkaare festival kogus üle 21 700 kontserdikülastuse - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

02/05/2024 35. Jazzkaare festival kogus üle 21 700 kontserdikülastuse

Uudised

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistas tänavu 21.–28. aprillini 35. toimumiskorda. Sünnipäevahõnguline festivalinädal tõi kuulajateni üle 115 muusikasündmuse üle Eesti, sealhulgas kuus väljamüüdud kontserti ning kokku kogus kevadekuulutaja festival üle 21 700 külastuse. 

Jazzkaare festivali algataja ja kunstilise juhi Anne Ermi sõnul õnnestus juubelifestival hästi ning kuulda sai häid ja eriilmelisi kontserte. „Tänavuse festivali värvid olid heleroosa ja tumeroheline. Roosa kui õunapuuõite värv sümboliseerib uue elutsükli algust, nii oli tänavusel Jazzkaarel palju värsket ja mõtteküpset loomingut Eesti muusikute sulest,“ jagab Erm festivalimuljeid. „Nii Bianca Rantala, Kadri Voorandi, Mingo Rajandi, Janno Trumpi kui teiste muusika on igati Euroopa jazzisõpradele tutvustamist väärt – au ja kiitus meie loojatele. Üllatuseks oli ka fakt, et sel korral olid ansamblite liidrid kuus erakordset bassisti – Mingo Rajandi, Peedu Kass, Janno Trump, Michael League, MonoNeon ja Christian McBride. Suurim tänu muusikutele ja kõigile, kes aitasid kaasa festivali õnnestumisele.

Jazzkaar 2024 toimus 21.–28. aprillini Telliskivi Loomelinnakus JAIK kontserdisaalis ja Fotografiska Tallinnas ning neljas linna üle Eesti, tuues muusikasõpradeni 115 muusikasündmust, sealhulgas 48 põhiprogrammi kontserti. Lisaks kontsertidele Telliskivi Loomelinnakus sai nautida tasuta päeva kontserte, linnaruumiprojekti tegevusi, fotonäitust, jazzijutte ning esmakordselt ka stuudiokontserte. Festivali artistide kontserdid jõudsid tänavu ka Tartu, Türi, Pärnu ja Viljandi kuulajateni. Festival kogus kokku üle 21 700 külastuse, piletiga muusikanautlejaid oli pea 10 400. 

Põhiprogrammist oli välja müüdud kuus kontserti. Publiku suurim lemmik oli kauaoodatud Ameerika supergrupp Snarky Puppy, kelle kontserti tuli Alexela Kontserdimajja kuulama 1900 elevil muusikasõpra. Täissaali pani tähelepanelikult kuulama ja kaasa laulma siira olekuga Portugali lauljatar MARO ning soojad briisid Brasiiliast tõi muhe laulukirjutaja Dora Morelenbaum. Stuudiokontsertidest olid populaarsemad kodumaised tippvokalistid – välja müüdud olid nii Rita Ray duo kui ka Alonette ja Erki Pärnoja ülesastumised. Üleva lõppakordi andis festivalile Ameerika lauljatar Ledisi ning tema hingestatud ja sensuaalsed esitused Nina Simone’i lauludest.

15. korda toimus festivali lahutamatuks osaks saanud linnaruumiprojekt, mille raames anti 73 erinevat kontserti Tallinnas, Pärnus, Tartus ja esmakordselt ka Hiiumaal. Noored jazzitalendid esinesid kaubanduskeskuses, tänaval, kohvikutes, koolides, praamil, lennujaamas, sadamas ning isegi Tallinna Loomaaia vihmametsas, neid kontserte kuulas üle 8700 inimese. Tasuta kontsertide päeva raames toimus 13 eriilmelist muusikasündmust, mida nautis üle 1500 inimese.

Jazzkaar 2024 arvudes:
–  48 põhiprogrammi kontserti sh 4 stuudiokontserti, 9 kontserti väljaspool Tallinna ja 8 tasuta päeva kontserti
– 73 linnaruumi kontserti sh linnaruumiprojekt jõudis esmakordselt Hiiumaale
– 13 tasuta kontsertide päeva sündmust, sh jazzijutud ja töötuba lastele
– kokku üle 115 muusikasündmuse üle Eesti
– kokku üle 21 700 kontserdikülastuse
– 10372 piletiga külastust
– üle 8700 linnaruumiprojekti külastuse
– üle 1500 tasuta kontsertide päeva külastuse
– esines 250 muusikut 15 riigist
– 6 väljamüüdud kontserti – Snarky Puppy (USA), MARO (Portugal), Ledisi (USA), Dora Morelenbaum (Brasiilia), Rita Ray duo, Alonette & Erki Pärnoja
– 5 Klassikaraadio ülekannet ja salvestust – Bianca Rantala „Moral Paradox“, Eve Risser Red Desert Orchesta „Eurythmia“ (Prantsusmaa), Estonian Voices „Kallimale“, Mingo Rajandi „Warewolves“ ja Christian McBride (USA)
– 110 vabatahtlikku aitasid korraldada festivali;
– 17 välisdelegaati 9 riigist (välisajakirjanikud, festivalide korraldajad ja jazziklubide eestvedajad);
– Jazzkaare meediatiimi 15 vabatahtlikku fotograafi tegid festivalist ligi 3000 fotot
–  50 kilo värsket hapukurki sõid festivali artistid ja meeskond nädala jooksul backstages

GALERII JAZZKAAR 2024 EREDAMATEST HETKEDEST LEIAB SIIT

35. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimus 21.–28. aprillini 2024 üle Eesti. Jazzkaare tegemistel hoia silma peal Facebookis ja Instagramis.

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Nordic Hotel Forum, Tallink ja Aktaprint. Snarky Puppy kontserdi aitas Eestisse tuua Viru Keskus. MARO kontserti esitles Seesam kindlustus. Festivalikeskust aitasid püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Toetajad Reval Café, Kodupaber, ERR, EAÜ, Prantsuste Instituut, Brasiilia Suursaatkond Eestis, Pro Helvetia,
T Kultur | lx –  Arts Council Luxembourg, Tartu linn, Pärnu linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn UNESCO muusikalinn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.