Peale reedest esinemist andis Sofia Rubina väikese intervjuu Jazzkaare veebile, kus rääkis oma uuest jazzilike juudilaulude projektist ja tulevikuplaanidest.
Reedeõhtune kontsert juudi lauludest köitis kuulajaid oma stiilipuhtuse ja emotsionaalsusega. Sofia Rubinal oli seekord käsil üsna selgepiiriline projekt, esinemiskava toetus tugevalt juudi traditsioonidele ja laul kõlas ehtsas heebrea keeles.
Peale kontserti pani oma emotsioonid kirja ja käis Sofia Rubinaga pisut juttu puhumas Jazzkaare veebiajakirjanik Mari Hiiemäe.
Rubina sõnul on lugude alusmaterjaliks vanad psalmid ja vanad rahvalaulud Jeemenist ja Marokost, vaid üks pala oli kontserdil ingliskeelne. Muusika oli täis valu ja igatsust, kannatust, lootust ja helgust. Kõike oli parasjagu, rõhutamaks lugude sisemist pinget ja meeleolu.
Lauljatar elas muusika sõnumisse sisse ja vahendas seda kuulajale nii hääle kui spontaanse liikumisega. Mida edasi, seda innukamalt väljendas publik oma heakskiitu. Sofia küps tämber ja koolitatud hääl köitis kuulajat oma emotsionaalsusega.
Rubina ise jäi reedeõhtuse esinemisega rahule: „Proove ei olnud just väga palju tehtud, selle kohta oli see parim variant, mis üldse võis tulla. Meeldis esineda, mulle üldse meeldib see saal väga.”
Kuna Rubina ise on juudi päritolu, ei olnut tema sõnul raske tulla ideele esitada just juudi muusikat. „Eelmisel suvel hakkasin oreliga tegema projekti juudi psalmidest, klassikalist,” rääkis ta. „Me tegime kontserte mööda Eesti kirikuid. Sealt tuli idee, et teha sellest ka jazzivariant. Kolmapäeval, 27. aprillil oli Niguliste kirikus esinemine, kus ka Vox Clamantis laulis juudi psalme. Nii et meil oli seekord selline juudi nädal.”
Klassikalise väljundi kõrval on juudi elementidega jazzmuusika esitamine suhteliselt uus projekt: „Me oleme koos mänginud ka varem, aga selle projektiga oli nüüd teine kontsert, esimene oli Kaunase jazzfestivalil nüüd eelmisel pühapäeval.”
Tulevikuplaanidest peab Rubina olulisimaks plaadi välja andmist koos Umblu Recordsiga, see on plaanitud septembrikuuks. Sellel plaadil ei kõla juudi muusika, see on rohkem klubimaterjal. Samuti jätkub koostöö Broken Time Orcestraga, kus mängivad Ruben, Kirikmäe ja P. Julm. „Muidugi tahan jazzi ka edasi teha, tulevikus on plaanis ka jazziplaat välja anda.”