„Tribute To Jaco Pastorius” Janno Trump, Raul Vaigla, Mihkel Mälgand & Band - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

„Tribute To Jaco Pastorius” Janno Trump, Raul Vaigla, Mihkel Mälgand & Band

Teisipäev 30. november 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Raul Vaigla basskitarr
Mihkel Mälgand basskitarr
Janno Trump basskitarr
Madis Muul klahvpillid
Petteri Hasa trummid

Teisipäev 30. november 19:00

Osta pilet

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

10- / 8.-

Detsembrikuu esimesel päeval möödub 70 aastat hetkest, mil maailmaga liitus John Francis Pastorius III, jazzimaailmale tuntud ka kui Jaco Pastorius. Mees ise nimetas end juba 20-aastaselt tagasihoidlikult maailma parimaks bassimängijaks. Selles faktis ei kahelnud juba toona keegi ja tänaseks on Jaco basskitarristide jaoks saavutanud jumala staatuse.

Sarnaselt oma suurtele iidolitele Charlie Parkerile ja Jimi Hendrixile, põles ka Pastorius muusikamaailmas paraku kiire ja ereda leegina. Ta jõudis teha ümber päikese küll ainult 35 ringi, kuid selle ajaga muutis ta täielikult ühe instrumendi käsitlust, kasutust ja selle rolli muusikas. Basskitarr jõudis selle mehe käte läbi jazzmuusikasse ja bassimees pääses pimedast lavanurgast rambivalgusesse. Lisaks fenomenaalsele pillikäsitlusoskusele jättis Jaco endast kustumatu jälje maha ka helilooja, arranžeerija ja bändijuhina.

Jaco Pastoriuse 70-ndat sünniaastapäeva on võtnud nõuks ühise kontserdiga tähistada kolm tema suurimat fänni siinsetel laiuskraadidel – Raul Vaigla, Mihkel Mälgand ja Janno Trump. Lisaks neile lisavad kontserdile oma muusikalise panuse ka Madis Muul klahvpillidel ja Petteri Hasa trummidel. Kavasse on võetud nii Pastoriuse loomingut tema sooloalbumitelt kui ka lugusid legendaarse Weather Reporti repertuaarist, kus Jaco mängis aastatel 1976-1981.