Showcase-kontsert: The Free Musketeers & Estonian Voices - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Showcase-kontsert: The Free Musketeers & Estonian Voices European Jazz Conference 2021

Reede 17. september 16:45

Osta pilet

15.-

Fotografiska Tallinn, Vaba Lava Kuva kaardil

Koosseis:

Jan Kaus vokaal
Mingo Rajandi kontrabass
Ahto Abner trummid
Ekke Västrik elektroonika

Kollektiiv The Free Musketeers on kahtlemata täpselt see, mida olema peabki: muusikud, kes soovivad nihutada piire, otsivad uusi eneseväljendusviise ja võtavad riske lootuses jõuda õndsasse seisundisse, kus kõik kõik maailma asjad näivad paigas olevat. Seesama kehtib ka kirjaniku ja tõlkija Jan Kausi kohta, kellest on viimastel aastatel saanud ühtlasi muusik ja näitleja.  Üheskoos kontrabassisti ja helilooja Mingo Rajandiga on juba mõnda aega katsetatud distsipliinideülese kunstiga, kombineerides muusikat ja sõna. Enamasti on esinetud kirjandusfestivalidel ja luuleüritustel.

Teatri- ja muusikaõpingute taustaga Mingo Rajandi on juba mitu aastat tegutsenud etenduskunsti, teatri ja muude distsipliinide piirialadel. Ta on loonud suuri lavastusi ning teinud koostööd näitlejate, tantsijate, visuaalkunstnike ja teistega. Rajandi muusikategevus hõlmab komponeerimist orkestrile, kammeransamblitele ja oma bändidele ning samuti vaba improvisatsiooni. Muusikalise teekonna algusest saadik on ta teinud koostööd trummari ja produtsendi Ahto Abneriga, Eesti ühe hinnatuima muusikuga, kelle rafineeritud muusikaline maitse ja kartmatus teevad temast täiusliku muusiku vabaimprovisatsiooni jaoks. Ekke Västrik omakorda on tõeline elektroonikafriik, kes üllatab publikut alati uute helidega oma ise ehitatud modulaarsüntesaatorest. Tema huumorimeel, mis kandub üle ka muusikasse, mängib kollektiivi esinemistel tähtsat rolli.

Koosseis:

Kadri Voorand vokaal (alt)
Mirjam Dede vokaal (sopran)
Maria Väli vokaal (sopran)
Mikk Dede vokaal (tenor)
Rasmus Erismaa vokaal (bariton)
Aare Külama vokaal (bass)

Auhindadega pärjatud a cappella vokaalsekstett Estonian Voices, keda kiidetakse kui üht ainulaadsema kõlaga vokaalansamblit Euroopas, ühendab oma muusikas kelmika mängulisuse tehnilise häälemeisterlikkusega. Kollektiivi kirevasse repertuaari kuulub nii originaalloomingut kui ka arranžeeritud džässiteoseid, kus leidub mõjutusi klassikalisest, pop- ja rahvamuusikast. Ansambli 2015. ja 2018. aasta albumid pälvisid aasta parima džässalbumi auhinna.

Estonian Voices on esinenud lisaks Eestile ka Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus, Suurbritannias ja Hiinas ning teinud koostööd Estonian Dream Big Bandi, džässlaulja Datevik Hovanesiani, endise M-pakti kunstilise juhi Britt Quentini ja paljude teistega. Samuti esineti 2013. aastal kollektiiviga New York Voices ja 2016. aastal vokaalansambliga Take 6. Ansambli esimene album „Ole hea“ ilmus 2014. aastal ja pälvis 2015. aasta Eesti Muusikaauhindadel aasta džässalbumi auhinna. Aastal 2016 pärjati Estonian Voices aasta džässiartisti tiitliga. Suvel 2018 ilmus ansambli teine, põhiliselt eesti rahvamuusikast mõjutatud album „Taat läks lolliks“, mis võitis aasta džässalbumi auhinna.