AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

JÄÄB ÄRA! – LUCIA CADOTSCH SPEAK LOW II Šveits-Rootsi

Esmaspäev 30. august 19:45

Koosseis:

Lucia Cadotsch vokaal
Otis Sandsjö saksofon
Petter Eldhig kontrabass

Esmaspäev 30. august 19:45

Jazzkaar 2021 kontsert Lucia Cadotsch Speak Low II (Sveits), mis pidi toimuma 22. aprillil 2021 kell 19.45 Fotografiska Tallinnas, jääb ära.

Juba ostetud piletite eest tagastab Piletilevi raha automaatselt ning selleks avaldust esitama ei pea.

Loodame, et leiate Jazzkaar 2021 kavast veelgi põnevaid kontserte ja kohtume peagi.

Jazzkaare info piletid@jazzkaar.ee ja 6660030

***

Šveitsi lauljanna Lucia Cadotsch on julge eksperimenteerija, kes kompab vokaaljazzi piire, leides uusi lähenemisi traditsioonilistele stiilivõtetele. Olles ühtaegu uuenduslik, modernne ja tagasivaatav, on tema trumpideks kristallselge vokaaltehnika ja haarav muusikatunnetus. Klaveriõpingutega alustanud Cadotschi haridustee jätkus jazzvokalistina Berliini ja Copenhageni konservatooriumides, sel perioodil andis ta kontserte koosseisuga Schneeweiss & Rosenrot. Lauljatar on avaldanud kolm albumit. 2018. aastal moodustas koos Rootsi muusikute saksofonist Otis Sandsjö ja kontrabassimängija Petter Eldhiga trio Speak Low. Nende piirideülene debüütalbum kujunes kriitikute ja publiku lemmikuks ning 2020. aasta novembris avaldas mainekas soome plaadifirma We Jazz Records trio teise albumi „Speak Low II“.

Kolmiku helipaletti täiustasid salvestustel klahvpillimängija Kit Downes ja tšellist Lucy Railton Suurbritanniast. Albumi materjali kannab minimalistlik lähenemine kompositsioonidele, nappide vahenditega kujundatakse mõjus ja teistest eristuv kõlapilt. Trio on võtnud interpreteerimiseks niivõrd eriilmeliste nüüdisheliloojate nagu Brian Eno, Rickie Lee Jonesi, Luciano Berio ja Tony Williamsi loomingu, pakkudes värskeid nurki juba kogenud kuulajaile ja haarates oma maailma ka uue põlvkonna jazziarmastajad. Album „Speak Low II“ valiti möödunud aasta novembris maineka inglise päevalehe The Guardiani poolt ka kuu jazziplaadiks. Trio kevad-suvine turneegraafik on väga tihe, kontserte antaks paljudel Euroopa festivalidel ja samuti ka klubilavadel.